Projekty w Zgierskim Budżecie Obywatelskim. SPRAWDŹ NA CO ZAGŁOSOWAĆ

Obraz może zawierać: tekstDziś (27 stycznia) ruszyło głosowanie w ramach Zgierskiego Budżetu obywatelskiego. Przedstawiamy listę 32 zakwalifikowanych projektów. Głosowanie internetowe odbędzie się w dwa najbliższe weekendy. 

Tradycyjnie swoje głosy można oddać w Mobilnym Punkcie bądź przeznaczonych do tego jednostkach


1. „OSIEDLÓWKA” – Osiedlowa gra terenowa

Gra terenowa oparta na zasadach gry miejskiej, której celem jest integracja mieszkańców. Na Osiedlu 650-lecia będzie wyznaczonych 10 punktów gry w których będą czekały zadania na uczestników związanych z szeroko pojętą kulturą, Osiedlem 650 lecia oraz miastem Zgierz. Ponadto wiele atrakcji i uhonorowanie najlepszych grup.
Szacowany koszt ok 14 800 zł 

2. Zielony Przystanek Proboszczewice

Projekt zakłada powstanie parku z placem zabaw oraz siłownia jako miejsce spotkań mieszkańców. Teren ul. Supraska przy Rataja w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego Zgierz -Północ.
Szacowany koszt ok 81 000 zł. 

3. Pierwsza Pomoc dla dzieci

Zakup sprzętu do nauki pierwszej pomocy m.in. automatyczny defibrylator zewnętrzny, treningowy automatyczny defibrylator zewnętrzny, 3 fantomów do nauki przywracania funkcji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka. Przeprowadzenie kursu  przygotowawczego dla nauczycieli zgierskich szkół z zakresu pierwszej pomocy oraz zajęć edukacyjnych z pierwszej pomocy dla dzieci na profesjonalnym sprzęcie
Projekt ogólnomiejski. 

Szacowany koszt ok. 142 000 zł. 

4. Stojak na rowery (10 sztuk po 5 stanowisk)

10 stojaków po 5 stanowisk usytuowanych na obiekcie ZKS „Włókniarz”. Dla większości osób przebywających na obiekcie podstawowym środkiem transportu jest rower. Wymaga on jednak bezpiecznego miejsca na jego parkowanie. 
Szacowany koszt ok. 6 000 zł. 

5. Kwietny Łan – pierwsze zgierskie łąki

Projekt zakłada założenia pierwszej w mieście łąki kwietnej. Być może w przyszłości mieszkańcy będą chcieli zasiać łąki w innych częściach Zgierza. Kwietna łąka od skrzyżowania Tuwima/Staffa do krańcówki autobusowej.
Szacowany koszt 45 150 zł. 

6. „Bądź bezpieczny na drodze” materiały edukacyjne do pogadanek dla najmłodszych

Zakup certyfikowanych materiałów edukacyjnych (znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejście dla pieszych mini samochodziki).Program skierowany do najmłodszych uczestników ruchu drogowego i dotyczy bezpiecznego korzystania z dróg poprzez zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Pogadanki w formie zabawy z wykorzystaniem certyfikowanych i bezpiecznych zestawów edukacyjnych.
Projekt ogólnomiejski. 

Szacowany koszt 5 000 zł. 

7. Chcemy żyć bezpiecznie

Montaż progów zwalniających na ul. Kasztanowej, ma na celu znaczną poprawę bezpieczeństwa oraz wzrost komfortu przemieszczania się dla pieszych. 
Szacowany koszt 15 000 zł. 

8. Akcja! Integracja

10 wydarzeń mających na celu integrację mieszkańców oraz aktywne spędzenie czasu. Akcja integracja to zabawy sportowe, konkursy, animatorzy wspólne biesiadowanie na terenach rad osiedli. Pikniki odbędą się na: Osiedlu 650-lecia, Osiedlu Nowe Miasto, Osiedlu Stare Miasto, Osiedlu podleśna, Osiedlu Proboszczewice, Osiedlu Krzywie Chełmy, Osiedlu Rudunki, Osiedlu Kurak, Osiedlu Piaskowice Aniołów, Osiedlu Chełmy Adelmówek. Projekt zrodzony z pomysłów dziesięciu Rad Osiedli 


Projekt ogólnomiejski

Szacowany koszt 250 000 zł. 

9. Przystanek przed Malinką

Rozbudowa istniejącej strefy rekreacyjnej o altanę wyposażoną w stół, ławki oraz schowek. Ogrodzenie panelowe (2 furtki oraz brama) będzie zabezpieczało teren obiektu. Monitoring i oświetlenie będzie dodatkowym zabezpieczeniem. Celem projektu jest stworzenie miejsca do odpoczynku oraz zapewnienie bezpieczeństwa  na terenie całego obiektu. Propozycja realizacji projektu znajduje się na boisku przy ul. Dolnej 47
Szacowany koszt 145 000 zł. 

10. Tablica Ogłoszeniowa

Wolnostojąca tablica ogłoszeniowa – skrzyżowanie ulic Witosa i Boboli dzięki, której będzie można zaprezentować najważniejsze informacje , które mogą zainteresować mieszkańców osiedla. Zamieszczone informacje to doskonały sposób ułatwiający komunikację oraz promocję małych inicjatyw np. informacje o koncercie, zebraniu, pikniku.
Szacowany koszt 5 000 zł. 

11.Plac zabaw na obiekcie ZKS „Włókniarz”Budowa placu zabaw na obiekcie ZKS „Włókniarz” pozwoli rodzinom na spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Osobom przyprowadzającym dzieci na zajęcia sportowe a mającym pod opieka młodsze latorośle w znaczący sposób ułatwi oczekiwania na ukończenie treningu lub meczu ligowego.
Szacowany koszt 100 000 zł. 

12. Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Irysowej

Budowa oświetlenie na ul. Irysowej ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób poruszających się po tej ulicy. Projekt zakłada budowę linii zasilającej ok 300 mb oraz ustawienie 10 słupów oświetleniowych.
Szacowany koszt 150 000 zł. 

13. Cztery defibrylatory AED dla Straży Miejskiej

Zakup dla Straży Miejskiej czterech defibrylatorów AED do ratowania życia i zdrowia. Miejsce umieszczenia defibrylatorów to każdy radiowóz Straży Miejskiej oraz stanowisko dowodzenia Strażą Miejską w Zgierzu przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3a.Defibrylatory będą umożliwiały udzielania niezbędnej pomocy przedmedycznej do momentu przybycia specjalistycznych służb medycznych.
Szacowany koszt 20 000 zł. 

14. Trybuna dla kibiców

Trybuna sportowa dla kibiców, oraz uczestników  wydarzeń  sportowych organizowanych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Trybuna poprawi komfort oglądania wydarzeń sportowych.
Szacowany koszt 110 000 zł. 

15. Plenerowy Stół DJski

Stół DJski, konsola do miksowania i nagrywania muzyki to urządzenia interaktywne dzięki któremu można odtwarzać i miksować muzykę. Użytkownicy mają możliwość nagrywania swoich twórczości, miksowania różnych utworów i stylów. Stół stałby się elementem przestrzeni na terenie Ośrodka Malinka w Zgierzu. Dostępny dla wszystkich mieszkańców w dobie nowych technologii.
Szacowany koszt 230 000 zł. 

16. Budowa miejsc parkingowych przy ul. Parzęczewskiej

Budowa kilkunastu miejsc parkingowych przy ul. Parzęczewskiej (vis a vi numerów 38 i 40). Dzięki realizacji projektu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking który zwiększy  bezpieczeństwo przy pobliskiej siłowni zewnętrznej.
Szacowany koszt 245 000 zł. 

17. Rozbudowa Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta Zgierza

Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta Zgierza przez zainstalowanie nowych 7 stacjonarnych kamer monitoringu wizyjnego miedzy innymi na: ul. Łódzkiej 5, ul. Dąbrowskiego 21, ul Musierowicza 2, Placu Kilińskiego
Szacowany koszt 104 000 zł. 

18. Samoobsługowa stacja naprawy rowerów

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów w 10 lokalizacjach miasta Zgierza. Stacja wyposażona w  ręczną pompkę powietrza z adapterem  na wszystkie zawory rowerowe a także podstawowe narzędzia naprawy usterek rowerowych. 
Projekt ogólnomiejski. 

Szacowany koszt 55 000 zł. 

19. Wakacje są dla każdego

Cykl zajęć wakacyjnych przeznaczonych dla dzieci z terenu miasta Zgierza, które dotąd nie mogły skorzystać z przygotowanej w Zgierzu oferty. Są to dzieci z deficytami poznawczymi , emocjonalnymi i intelektualnymi. Zajęcia dostosowane będą do ich potrzeb i możliwości zaplanowane na tydzień lub dwa jednego z wakacyjnych miesięcy w 2020 roku. Miejsce realizacji działań Centrum Kultury Dziecka. 

Szacowany koszt 8 200 zł. 

20. Tężnia solankowa w Parku Miejskim – miejsce wspomagania zdrowia

Budowa ogólnodostępnej  Tężni Solankowej zlokalizowanej w Parku Miejski w Zgierzu.  Celem jest utworzenie miejsca do odpoczynku i profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Zgierza. Solanka wykorzystywana w tężni to naturalny surowiec o walorach leczniczych.
Szacowany koszt 250 000 zł. 

21. Psi Park, zabawa na cztery łapy – miejsce szkolenia i zabaw.

Psi Park miejscem na wybiegi bez smyczy zabawy oraz treningi dla psów. Obiekt ogrodzony podzielny na 3 części drewnianym płotkiem. Pierwsza dedykowana nauce sprawności ze sprzętem, druga strefa wybiegowa oraz trzecia toaleta dla psów. Na terenie znajda się ławki do siedzenie dla właścicieli czworonogów, kosze na śmieci i odchody pupili. Teren Osiedla 650-lecia - Północ
Szacowany koszt 99 000 zł.
22. Specjalistyczne wyposażenie do działań ratowniczo-gaśniczych dla strażaków OSP w Zgierzu

Wyposażenie i umundurowanie dla OSP w Zgierzu. Doposażenie podniesie sprawność operacyjno-techniczną jednostki. Nowoczesne wyposażenie OSP oznacza wzrost bezpieczeństwa mieszkańców miasta Zgierza. 
Szacowany koszt 45 900 zł.

23. Noc Sobótkowa 2020 w Zgierzu

Organizacja Nocy Sobótkowej w Zgierzu na terenie Parku Miejskiego. Wydarzenia o charakterze imprezy plenerowej z występem zespołów folklorystycznych oraz gwiazdy wieczoru, działania animacyjne, warsztaty wicia wianków, robótek ręcznych dla seniorów, zajęcia dla dzieci i rodziców. 
Szacowany koszt 200 000 zł. 

24. Walczymy o zdrowe środowisko w Zgierzu

Projekt zakłada poprawę jakości powietrza, wody i gleby. Pracownicy i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu upoważnieni do kontroli jakości powietrza posługiwać się będą przenośnymi urządzeniami (m.in. detektor wielogazowy, miernik pyłów, analizator parametrów wody analizator) Drogą do poprawy czystości środowiska jest prowadzenie dokładnych pomiarów czynników niebezpiecznych dla zdrowia znajdujących się w powietrzu, glebie i wodzie. 
Projekt ogólnomiejski 

Szacowany koszt 19 900 zł. 

25. Cykl turniejów „Z ulicy Wschodniej na Narodowy”

Cykl turniejów skierowanych do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W 2020 roku rozegranych ma być  6 turniejów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Celem turnieju jest zachęta dzieci do uprawiania sportu i aktywności fizycznej.
Szacunkowy koszt 32 000 zł. 

26. Wyposażenie Punktu Medycznego dla Harcerskiego Klubu Ratowniczego „ADRENALINA”

Zakup sprzętu medycznego m.in urządzenia AED, zestawu do segregacji poszkodowanych, panel medyczny z wyposażeniem, zestaw reanimacyjny z wyposażeniem. Sprzęt wykorzystywany będzie do zabezpieczeń medycznych imprez miejskich, szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, pokazów i warsztatów.
Szacowany koszt 14 950 zł. 

27. Poprawa oświetlenia ulicy Witkacego

Wymiana istniejącego oświetlenia ulicznego starego typu na nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne na ul. Witkacego. Ustawienie dodatkowych lamp, umożliwi lepsze oświetlenie ulicy w szczególności w okolicach przejść dla pieszych.
Szacowany koszt 250 000 zł. 

28. Zakup urządzenia do masażu serca dla Zgierskiej Karetki

Zakup urządzenie do masażu serca dla zgierskiej karetki. Zespół wyposażony w trzecią „parę rąk” obsługiwać będzie osoby w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Takie urządzenie pozwoli w zespole podstawowym składającym się z dwóch ratowników medycznych w sposób efektywniejszy wykonać szereg innych czynności wobec osoby wstanie zatrzymania krążenia takich jak farmakoterapia, wentylacja, udrożnienie dróg oddechowych. Badania naukowe wskazują na konieczne prowadzenie resuscytacji w zespole 3 osobowym lub w 2 osobowych przy użyciu urządzeń do masażu serca.
Projekt ogólnomiejski.

Szacowany koszt 75 000 zł. 

29. Budowa pumptracka – toru dla rowerów

Budowa pumptracka oraz kompleksowe oświetlenie całego obiektu w tym boiska piłki nożnej na ul. Podleśnej 1 Wykonanie toru dla rowerów ma na celu zintegrowanie lokalnej społeczności i utworzenie miejsca bezpiecznej zabawy i aktywności.
Szacowany koszt 270 000 zł. 

30. 2 Trybuny 3– rzędowe, 104- miejscowe

Zakup trybun na 104 miejsca na stadion ZKS „Włókniarz” jako wyposażenie obiektu sportowego zabezpieczające kibicom godziwe warunki do oglądania sportowych zmagań.
Szacowany koszt 70 000 zł. 


31. Miasteczko ruchu drogowego

Budowa miasteczka ruchu drogowego w obrębie Osiedla 650- Lecia. Miasteczko  ruchu drogowego daje duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Budowa miasteczka wraz z organizacją ruchu umożliwiającą kształcenie, zdobywanie doświadczenia i uprawnień do prowadzenia rowerów i motorowerów na drogach publicznych oraz zabawy rowerowe dla mieszkańców. Budowa miasteczka planowana jest na terenie o wymiarach 30x50.
Szacowany koszt 270 000 zł. 

32. Zgierska Noc Kabaretowa i Stand-up

Zaproszenie zespołów kabaretowych, artystów stand up, zespołu muzycznego, zapewnienie oprawy świetlnej, muzycznej, sceny, telebimów oraz promocji wydarzenia.
Projekt ogólnomiejski 

Szacowany koszt 250 000 zł. 
Projekty w Zgierskim Budżecie Obywatelskim. SPRAWDŹ NA CO ZAGŁOSOWAĆ Projekty w Zgierskim Budżecie Obywatelskim. SPRAWDŹ NA CO ZAGŁOSOWAĆ Reviewed by zgierzmoimmiastem on 19:09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.