Radni KO w Zgierzu składają zawiadomienie do prokuratury. Na celowniku zatrudnienie radnego w MOSiR

Na styczniowej sesji Rady Miasta Zgierza radny Grzegorz Maciński (Klub Przemysława Staniszewskiego) poinformował, że według Jego wiedzy, kolega z tego samego klubu radnych Krzysztof Wężyk jest zatrudniony jednocześnie w dwóch miejscach na pełen etat. Jedno z nich to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w którym ma być rzadko widziany. Sam radny Krzysztof Wężyk do tej pory nie skomentował sytuacji. Sprawą zajął się Klub radnych Koalicji Obywatelskiej, który złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. 


Jak informowaliśmy kilka dni temu, sprawa zatrudnienia radnego Wężyka zelektryzowała radnych na ostatniej sesji Rady Miasta Zgierza. Klub radnych Koalicji Obywatelskiej postanowił zawiadomić organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa.                                                    Na oficjalnej stronie czytamy, że: 

Mając na uwadze art. 231 kodeksu karnego jako radni Koalicji Obywatelskiej będący funkcjonariuszami publicznymi byliśmy zobligowani z mocy prawa do złożenia stosownego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw, których świadkiem wszyscy byliśmy podczas ostatniego posiedzenia Sesji Rady Miasta Zgierza. 

Dodają również, że nie zgodzą się na to, by 'radni i ich najbliższa rodzina byli zatrudniani w UMZ i jednostkach mu podległych'. 

Jesteśmy na początku kadencji, a już pojawia się poważny konflikt wewnątrz klubu Prezydenta Przemysława Staniszewskiego. Czym to grozi i jaki będzie finał? Tego dowiemy się dopiero gdy strony zabiorą głos w sprawie. 

PRACA ZA POPARCIE? CZYTAJ I OGLĄDAJ OD 5H 19 MIN. 

Radni KO w Zgierzu składają zawiadomienie do prokuratury. Na celowniku zatrudnienie radnego w MOSiR Radni KO w Zgierzu składają zawiadomienie do prokuratury. Na celowniku zatrudnienie radnego w MOSiR Reviewed by zgierzmoimmiastem on 22:01:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.