DODATKOWE PUNKTY ZA SZCZEPIENIA? NIE W ZGIERZU

Liczba zachorowań na Odrę w styczniu wyniosła 217. Rok wcześniej było to tylko 27. Prawie 80% stanowią osoby niezaszczepione- tak wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny. Radny Przemysław Jagielski (KO) skierował interpelację do Prezydenta Miasta, by przyznawać dodatkowe punkty podczas rekrutacji do zgierskich przedszkoli. Odpowiedź jest jednoznaczna: NIE. 

W odpowiedzi na interpelację czytamy, że Miejski Zespół Przychodni Rejonowych nie prowadzi ewidencji niezaszczepionych dzieci. Jesteśmy odesłani do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, na stronie której bezowocne staje się szukanie ważnych informacji. 

Radny Przemysław Jagielski (KO) zaproponował również wprowadzenie dodatkowych punktów za szczepienia podczas rekrutacji do zgierskich placówek oświatowcyh. Zastępca Prezydenta Bohdan Bączak powołując się na Prawo Oświatowe, stwierdził, że jest to niemożliwe, bo samorząd musi zapewnić wszystkim dzieciom możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego.

SAMORZĄDY MAJĄ DOŚĆ 

To samo Prawo Oświatowe nie przeszkodziło Częstochowie, Sosnowcowi i Piastowowi na wprowadzenie preferencyjnych zasad podczas rekrutacji dla zaszczepionych dzieci.

GIS i MEN popierają szczepienia 

Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa

Publikujemy całość interpelacji oraz odpowiedzi, ponieważ na stronie Urzędu Miasta są zamieszczone tylko te dotyczące radnych koalicyjnych(z wyjątkiem radnego Krzysztofa Karasińskiego)DODATKOWE PUNKTY ZA SZCZEPIENIA? NIE W ZGIERZU DODATKOWE PUNKTY ZA SZCZEPIENIA? NIE W ZGIERZU Reviewed by zgierzmoimmiastem on 13:25:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.