Kiedy wybierzemy eurodeputowanych?

W październiku ubiegłego roku rozpoczął się dwuletni maraton wyborczy w naszym kraju. Po wyborach samorządowych, czas na wybór naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Jesienią wybierzemy posłów i senatorów natomiast za rok Prezydenta. 


Kiedy wybierzemy eurodeputowanych? 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani na konferencji prasowej poinformował, że Europejczycy mieszkający w EU wybiorą swoich przedstawicieli między 23, a 26 maja. W Polsce wybory odbędą się 26 maja tradycyjnie w niedzielę. 

Wybory w cieniu Brexitu... 

Przez wyjście Wielkiej Brytanii ze zjednoczonej Europy liczba europosłów zostanie zmniejszona z 751 do 705. Natomiast Polska dzięki temu zyska dodatkowego swojego przedstawiciela. Łącznie będzie nas reprezentować 52 eurodeputowanych podzielonych na frakcje ze względu na poglądy, a nie narodowość. 

Antonio Tajani Przewodniczący PE.
Fot: Olaf Kosinsky

"Następne wybory europejskie będą niewątpliwie bitwą nie tylko między tradycyjnymi partiami prawicy, lewicy i centrum, ale także między tymi, którzy wierzą w korzyści płynące z dalszej współpracy i integracji na szczeblu UE a tymi, którzy chcieliby zdemontować wszystko, co zostało osiągnięte w ciągu ostatnich 70 lat.”- powiedział Antonio Tajani

Polska jest podzielona na 13 okręgów. Nasz, w którym znajduje się Zgierz reprezentuje Urszula Krupa wybrana z listy wyborczej PiS oraz Jacek Saryusz-Wolski kandydujący z listy PO, obecnie niezrzeszony. 
Kiedy wybierzemy eurodeputowanych? Kiedy wybierzemy eurodeputowanych? Reviewed by zgierzmoimmiastem on 21:05:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.