Debata: czy chcemy łódzką metropolię?

Czy nadeszła już kolej na metropolię łódzką? Takie pytanie zadadzą sobie uczestnicy wtorkowejdebaty, na którą serdecznie zapraszamy. Niestety wśród gości zabraknie przedstawiciela władz Miasta Zgierza.

Tramwaj między Łodzią a Zgierzem sunie z prędkością żółwia? Projekt Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego opóźnił się o kolejny rok? Korki pomiędzy Łodzią a Aleksandrowem Łódzkim przybrały monstrualne rozmiary? Łódź i sąsiednie gminy nie mogą porozumieć się w kwestii transportu zbiorowego? Zgierskie autobusy nie wyświetlają się w łódzkiej aplikacji? Przystanki ŁKA na terenie aglomeracji nie są dobrze skomunikowane? Bilety w każdej gminie są inne?

To tylko niektóre z powodów, aby Łódź i sąsiednie gminy nareszcie nawiązały współpracę.

A gdyby tak w 2022 r. na obszarze całej aglomeracji łódzkiej funkcjonowała wspólna taryfa biletowa obejmująca autobusy, tramwaje i ŁKA, a numeracja wszystkich linii transportu zbiorowego została ujednolicona?

Stowarzyszenie Nowa Łódź we współpracy z Łodzianie decydują oraz SKN SPATIUM, w ramach inicjatywy Kolej na Łódź rozpoczyna dyskusję o formach ściślejszej współpracy w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego. 

Debata odbędzie się 21 listopada o godz. 18:00 w sali C140 Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

W ramach debaty #ŁodzianieDecyduja: Czy nadeszła już kolej na metropolię łódzką?” porozmawiamy m.in. z łódzkimi posłami, przedstawicielami samorządów aglomeracji łódzkiej i organizacji społecznych o możliwościach, jakie stworzyłaby lepsza jakość współpracy metropolitalnej. Debatę i odczyt ją poprzedzający poprowadzi dr Jakub Szlachetko z Instytutu Metropolitalnego.

Najwyższy czas, by Łódź i sąsiednie gminy utworzyły europejską, efektywnie współpracującą metropolię przyjazną dla mieszkańców.

Patronat nad wydarzeniem objęli:
Instytut Metropolitalny
Szlachetko prawnicy&urbaniści
Obserwatorium Polityki Miejskiej IRM
SKN Gospodarki Przestrzennej Cirkula
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
Łódzki Alarm Smogowy
WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

W debacie wezmą udział:
Marek Cieślak - pełnomocnik Miasta Łodzi ds. Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego
Piotr Apl – poseł, Kukiz '15
Waldemar Buda – poseł, Prawo i Sprawiedliwość
Cezary Grabarczyk* – poseł, Platforma Obywatelska
Rafał Górski – działacz społeczny, prezes INSPRO - Instytut Spraw Obywatelskich, kampania Lepszy transport
Hanna Gill-Piątek -działaczka społeczna i polityczna, ekspertka w zakresie rewitalizacji
Jacek Socha - burmistrz Ozorków

*w trakcie potwierdzania
Debata: czy chcemy łódzką metropolię? Debata: czy chcemy łódzką metropolię? Reviewed by zgierzmoimmiastem on 00:08:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.