Czy radni są dla mieszkańców?

Kuriozum! Społeczeństwo obywatelskie w praktyce. Pięć komisji Rady Miasta Zgierza odbędą się jednego dnia i o tej samej godzinie. Niestety w czasie, w którym większość z nas znajduje się w pracy. Czemu mają służyć takie zabiegi?

Dziś 22 listopada pierwsze posiedzenie rozpocznie komisja Inicjatyw Gospodarczych już o 14.45! Następnie o 15.00 przy stole zasiądą radni z komisji Zdrowia i Opieki Społecznej; Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej; Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Spraw Społecznych. Głównym tematem będzie omówienie planowanego budżetu na rok 2018 oraz opracowanie planu pracy komisji. Natomiast komisja Budżetu i Finansów mimo innego dnia również jest organizowana o godzinie 15.00.


W poprzedniej kadencji również odbywały się łączone posiedzenia kilku komisji, jednakże ich godziny oscylowały między 16/17, co umożliwiało zgierzanom przybycie i zabranie głosu w nurtujących sprawach. Dziś będzie inaczej.
Żyjemy w czasach kiedy Sejm głosuje jak najpóźniej, a komisje RMZ jak najwcześniej. Wszystko po to, by obywatele wiedzieli jak najmniej.

Poniżej publikujemy porządki obrad poszczególnych komisji. 
http://www.umz.zgierz.pl/infoserwis/popup.php?artid=35434 Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej
http://www.umz.zgierz.pl/infoserwis/popup.php?artid=35445 Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji 

Czy radni są dla mieszkańców? Czy radni są dla mieszkańców? Reviewed by zgierzmoimmiastem on 00:35:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.