W końcu! Po 3 latach mają ruszyć obiecane inwestycje


Ostatnia sesja Rady Miasta była ważna nie tylko z powodu udzielenia absolutorium dla Prezydenta Przemysława Staniszewskiego, ale również przyjętych projektów inwestycyjnych. W ciągu trzech lat ma zostać wydanych 120 mln zł. To zapowiada, że Prezydent będzie ubiegał się o reelekcję i czuje dużą pewność zwycięstwa. Podobnie jak Hanna Zdanowska. 

Do najważniejszych inwestycji należy wymienić  termomodernizację placówek oświatowych i zasobu komunalnego w centrum miasta, rewitalizację Malinki, modernizację hali MOSiR, boiska przy SP 5, targowiska miejskiego. Nie zapomniano o naszej lokalnej historii. Remontu doczeka zdewastowany Pomnik Stu Straconych. Kontynuowane będą również prace w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy.

WIELKI REMONT SZKÓŁ

Termomodernizacja placówek oświatowych, to flagowy projekt Prezydenta Staniszewskiego. Zapowiadany był od samego początku kadencji. Po trzech latach udało się złożyć dobrze przygotowany wniosek i uzyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości nieco powyżej 35 mln zł. Całość inwestycji opiewa na 57 mln zł i zostanie wykonana przez Engie Services Sp. Z o. o. z Warszawy w formie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
Wykonawca będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie, wykonanie prac termomodernizacyjnych i remontowych wraz z ich sfinansowaniem. Termomodernizacja ma zostać zakończona w trzecim kwartale następnego roku. Umowa między Miastem, a firmą trwać będzie do 31.08.2033r. Inwestycją objęte zostaną 24 budynki oświatowe od żłobka z liceum włącznie.

NOWA ENERGIA

Jakość powietrza w naszym mieście jest gorsza niż nędzna, w szczególności zimą. Centrum Zgierza spowite jest dymem, a widoczność stanowczo ograniczona. W ramach walki z naglącym problemem na modernizację energetyczną budynków zasobu komunalnego oraz użyteczności publicznej przeznaczone zostaną 11 mln 640 tys. zł, z czego ponad połowę, bo aż 6 mln 660 tys. zł dofinansuje UE. Racjonalizacja procesu wytwarzania i użytkowania energii w budynkach będzie realizowana poprzez wymianę okien, drzwi, przebudowę systemów grzewczych oraz wykonanie izolacji termicznych ścian i stropów wraz z modernizacją systemu wentylacji. Projekt ma zostać zakończony do sierpnia 2019r.
Podjęte działania pozwolą na obniżenie emisji dwutlenku węgla, tym samym poprawie ulegnie, jakość powietrza atmosferycznego

SPORT TO ZDROWIE

Niebawem ruszają prace związane z drugim etapem projektu modernizacji infrastruktury sportowej. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki uda się zmodernizować halę MOSiR oraz wybudować boisko przy Szkole Podstawowej nr 5. Całość projektu opiewa na 5 mln 350 tys. zł.

W 2017r. za ćwierć miliona złotych ma zostać wyremontowany pomnik Stu Straconych. Ponadto Miasto będzie się starać o częściową refundację przebudowy targowiska miejskiego zaplanowanej na lata 2017/2018 opiewającej na łączną sumę 1.5 mln zł. Handlarze doczekają się nowych wiat, oświetlenia. Powstanie monitoring, zostanie przebudowane ogrodzenie.

Radni zwiększyli również kapitał zakładowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Dzięki temu możliwe będzie w ramach projektu „Moje M- krok po kroku” wybudowanie nowego bloku mieszkalnego przy ul. Staffa. 
W końcu! Po 3 latach mają ruszyć obiecane inwestycje W końcu! Po 3 latach mają ruszyć obiecane inwestycje Reviewed by zgierzmoimmiastem on 23:18:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.