Od września powstanie nowa szkoła

W najbliższy wtorek 31 stycznia o 11.00 odbędzie się już XXX Sesja Rady Miasta Zgierza. Podczas niej radni uchwalą budżet na bieżący rok oraz zajmą się problemem jaki powstał po wprowadzeniu rządowej reformy oświaty.
REFORMA OŚWIATY, CZYLI NOWE PO STAREMU

1 września swoją działalność rozpocznie nowa szkoła. Gimnazjum nr 2 z im. Jana Kochanowskiego  z Oddziałami Dwujęzycznymi przemieni się w Szkołę Podstawową nr 6 im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Sportowymi.  Pozostałe dwa gimnazja zostaną włączone do Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 8. Ponadto w szkołach podstawowych nr 1,4,8,10,11 i 12 zostaną utworzone oddziały przedszkolne.
Zmiany te są podyktowane przyjętą niedawno reformą oświaty. Według 
Związku Nauczycielstwa Polskiego pracę może stracić nawet ok. 40 tysięcy nauczycieli, a zmiany pochłoną prawie miliard złotych. 

REPATRIANCI MILE WIDZIANI

Władze Zgierza chcą przygotować zaproszenie dla repatriantów z azjatyckiej części dawnego Związku Radzieckiego. Dzięki porozumieniu z Wojewodą Łódzkim przygotowali lokal komunalny do wynajęcia dla czteroosobowej rodziny, na co najmniej 12 miesięcy. Rodzina repatriancka polskiego pochodzenia będzie objęta ubezpieczeniem zdrowotnym opłaconym przez Gminę Miasto Zgierz, aż do czasu włączenia do systemu ubezpieczeń społecznych.
Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały dotacja na podjęte działania ma być przyznana z budżetu centralnego.

W latach 2001-2015 do Polski przybyło ponad 5 tys. repatriantów. W grudniu ubiegłego roku, Rząd zapewnił pobyt dla prawie 150 Polaków ze Wschodu.

200 TYSIĘCY ZŁ NA POMNIK


Władze Zgierza chcą starać się o dofinansowanie na remont pomnika Stu Straconych. Jego zły stan techniczny i wizualny jest dużym problemem. Jeśli uda pozyskać się z programu "Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju" 200 tysięcy zł, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Ostatni remont przeprowadzony był w latach 1999-2002 z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Zgierza.

Od września powstanie nowa szkoła Od września powstanie nowa szkoła Reviewed by zgierzmoimmiastem on 22:01:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.