Wycinają drzewa dla dobra lasów

 Nasi czytelnicy ostatnio alarmowali o wycince drzew w zgierskich lasach. Postanowiliśmy sprawdzić sytuację. Okazuję się, że nie ma powodów do niepokoju. Wszystkie działania służą zachowaniu bezpieczeństwa i rozwoju flory.


W przesłanej wiadomości zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Grotniki Wojciech Cabaj informuje, że na terenie Uroczysk Krogulec i Chełmy prace związane z pozyskaniem drewna nie są prowadzone w związku z wylesieniem gruntów pod planowaną drogę S14. Podejmowane działania są elementem prowadzonej gospodarki leśnej.

W lesie Krogulec dokonywana jest rębnia, czyli działania mające na celu stworzenie najkorzystniejszych warunków dla drzewostanu, która zakończy się w roku bieżącym. Jej skutkiem będzie odnowa powierzchni lasu nowymi nasadzeniami drzew leśnych w 2017r. Podejmowane kroki są realizacją Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Grotniki na lata 2014-2023 zatwierdzonego przez Ministra Środowiska.

Wycinka prowadzona na Okręgliku jest związana z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 71. Nadleśnictwo usuwa drzewa, które pochylone są nad ww. drogą oraz te chore i zamierające.

Co się stanie z wyciętym drzewostanem?


Zostanie podzielone  w zależności od klasy jakości i sortymentów tzn. na drewno tartaczne, stosowane użytkowe, opałowe. Następnie sprzedane odbiorcom detalicznym bądź podmiotom gospodarczym. 
Wycinają drzewa dla dobra lasów Wycinają drzewa dla dobra lasów Reviewed by Krzysiek Skowroński on 13:00:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.