Wycinają drzewa dla dobra lasów

 Nasi czytelnicy ostatnio alarmowali o wycince drzew w zgierskich lasach. Postanowiliśmy sprawdzić sytuację. Okazuję się, że nie ma powodów do niepokoju. Wszystkie działania służą zachowaniu bezpieczeństwa i rozwoju flory.


W przesłanej wiadomości zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Grotniki Wojciech Cabaj informuje, że na terenie Uroczysk Krogulec i Chełmy prace związane z pozyskaniem drewna nie są prowadzone w związku z wylesieniem gruntów pod planowaną drogę S14. Podejmowane działania są elementem prowadzonej gospodarki leśnej.

W lesie Krogulec dokonywana jest rębnia, czyli działania mające na celu stworzenie najkorzystniejszych warunków dla drzewostanu, która zakończy się w roku bieżącym. Jej skutkiem będzie odnowa powierzchni lasu nowymi nasadzeniami drzew leśnych w 2017r. Podejmowane kroki są realizacją Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Grotniki na lata 2014-2023 zatwierdzonego przez Ministra Środowiska.

Wycinka prowadzona na Okręgliku jest związana z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 71. Nadleśnictwo usuwa drzewa, które pochylone są nad ww. drogą oraz te chore i zamierające.

Co się stanie z wyciętym drzewostanem?


Zostanie podzielone  w zależności od klasy jakości i sortymentów tzn. na drewno tartaczne, stosowane użytkowe, opałowe. Następnie sprzedane odbiorcom detalicznym bądź podmiotom gospodarczym. 
Wycinają drzewa dla dobra lasów Wycinają drzewa dla dobra lasów Reviewed by zgierzmoimmiastem on 13:00:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.