Ruszył Program 500+. Już 300 zgierzan złożyło wnioski!

Już od dziś ruszył Program 500+. W Zgierzu pierwszego dnia złożono prawie 300 wniosków, z czego 70 drogą elektroniczną. To dopiero początek, ponieważ uprawnionych do skorzystania z rządowej pomocy jest 4,5 tysiąca zgierskich rodzin, co daje ok. 8 tysięcy dzieci objętych programem-wynika z przedstawionym nam informacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 Warto zaznaczyć na samym początku, że składanie wniosków jest BEZPŁATNE! W Internecie pojawiły się dwie strony łudząco podobne do ministerialnej, które próbowały wyłudzać pieniądze przez wysłanie drogich sms. Na szczęście Policja zatrzymała sprawców i zablokowała strony.
Zgierz idąc szlakiem innych miast przygotował wiele stacjonarnych punktów do składania wniosków. Dla świadczeń na drugie i kolejne dziecko(bez kryterium dochodowego) są to WSZYSTKIE MIEJSKIE
·        przedszkola,
·        szkoły podstawowe,
·        gimnazja,
·        przychodnie rejonowe,

ponadto w:

·        SLO im. R. Traugutta,
·        Biurze Obsługi Klienta UMZ
·        Wydziale Edukacji i Młodzieży UMZ
·        Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych UMZ.
·        Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej,

zaś te bardziej skomplikowane wnioski na pierwsze i kolejne dziecko(przy uwzględnianiu kryterium dochodowego)
składać można w MOPS i MZPR przy Łęczyckiej 24.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska apelowała, by nie składać wniosków masowo w pierwszych dniach żeby uniknąć niepotrzebnych zatorów.
Jednakże wniosek należy złożyć przed 1 lipca, aby móc otrzymać wyrównanie za trzy miesiące. W przeciwnym razie pieniądze za kwiecień, maj i czerwiec przepadną.
Podobnie będzie później, do 10 dnia każdego miesiąca będziemy mieć czas żeby złożyć wniosek i dostać pieniądze jeszcze w tym samym miesiącu.

Rodzice, którzy pobierają alimenty z Funduszu Alimentacyjnego nie muszą przedstawiać zaświadczenia o nieściągalności, ponieważ są one w bazie danych MOPS.

Dzięki Programowi 500+ do Zgierza może trafić nawet 51 mln zł rocznie! Wszystko jednak zależy od tego ile rodzin zdecyduje się na złożenie wniosku oraz tego gdzie te pieniądze będą wydawane.


Więcej informacji: 500+


Ruszył Program 500+. Już 300 zgierzan złożyło wnioski! Ruszył Program 500+. Już 300 zgierzan złożyło wnioski! Reviewed by zgierzmoimmiastem on 19:04:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.