Polityczne trzęsienie ziemi w Zgierzu!

Dobra zmiana dotarła również do Zgierza. Prezydent Przemysław Staniszewski otrzymał propozycję stanowiska w Rządzie. Jak podkreślał na konferencji prasowej było to dla niego bardzo trudna decyzja.

Nowy Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje całkiem inną politykę zarządzania Państwem niż poprzedni Platformy Obywatelskiej. Premier Beata Szydło postanowiła stworzyć nowe ministerstwo. Ma ono poprawić sytuację samorządów terytorialnych. Tekę Ministra Samorządu Terytorialnego i Społeczeństwa Obywatelskiego powierzyła naszemu Prezydentowi Przemysławowi Staniszewskiemu.  Na wczorajszym nieoficjalnym spotkaniu w Alejach Ujazdowskich zapadła decyzja, że Staniszewski przyjeżdża do Warszawy 1 lipca. Do tego czasu w Zgierzu muszą odbyć się wybory prezydenckie.  O tym czy Rada również pójdzie do wymiany ma zdecydować w przeciągu tygodnia Premier Szydło. 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że sesja absolutoryjna została przełożona na pierwszą połowę maja tak, aby móc jeszcze przegłosować absolutorium dla odchodzącego Staniszewskiego.
-To była dla mnie bardzo trudna decyzja-powiedział Prezydent Staniszewski.- Zostawiam Zgierz w kwiecie rozwoju.-dodał. -Mój zespół przygotował ambitne plany rozwoju Zgierza, właśnie przystępujemy do ich realizacji, ale mam nadzieję, że następca będzie kontynuował moje dzieło dla dobra zgierzan.
Na pytanie czy nie żal mu opuszczać Zgierza odpowiedział, że nadal będzie mieszkał w naszym Mieście. Podróż do Warszawy trwa zaledwie godzinę, więc nie widzi potrzeby przeprowadzki.
Beata Szydło upatruje w Staniszewskim szansę na poprawę dialogu na linii rząd-samorząd. Od dawna władze samorządowe narzekają, że kolejne rządy zrzucają na nie odpowiedzialność nie dając żadnych pieniędzy w zamian. Widzę w tym młodym polityku dużo odwagi do stawiania czoła trudnym wyzwaniom, nie znalazłam lepszego kandydata- uzasadniła swój wybór.
To także duża szansa dla Zgierza. Być może szerszym niż dotychczas strumieniem popłyną środki z budżetu centralnego na rozwój naszego miasta.

Odejście Staniszewskiego, to niepowtarzalna okazja dla Iwony Wieczorek na powrót na fotel Prezydenta Miasta w spektakularnym stylu. Ale ręce zacierają też inni. Na rynku nazwisk pojawiają się nowości. Platforma Obywatelska, która liże rany po zmasakrowanych wyborach chce wystawić kandydata przed czterdziestką, ale czy taki się znajdzie, to czas pokaże. Prawo i Sprawiedliwość również stawia na młodych. Wieść gminna niesie, że może nim zostać dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Miasta Zgierza Bartosz Janiszewski. PSL nie chce odbierać PiSowi głosów i nie wystawi swojego kandydata. Lewica zastanawia się nad ściągnięciem do Zgierza Dariusza Jońskiego, a Nowoczesna, jako jedyna partia wystawi kobietę, swoją przewodniczącą w powiecie Iwonę Lewandowską. Z kolei Kukiz ’15 za Prezydenta chce mieć Strażaka i proponuje Prezesa OSP w Proboszczewicach Krzysztofa Stacherę. 
Polityczne trzęsienie ziemi w Zgierzu! Polityczne trzęsienie ziemi w Zgierzu! Reviewed by zgierzmoimmiastem on 01:13:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.