Wiosna odsłania syf kilkadziesiąt metrów od bloków!

Kalendarzowa wiosna tuż tuż, a my dostaliśmy zgłoszenie o zalegających śmieciach. Są to straszne widoki zwłaszcza, gdy zalegają one kilkadziesiąt metrów od bloków mieszkalnych i działek rekreacyjnych. Pomimo, że każdy musi płacić za odbiór śmieci, to nadal są osoby zanieczyszczające otoczenie.


Obudowy po RTV czy AGD, odpady po remontach i wiele innych, to krajobraz wyłaniający się na wiosnę. Zgierz oczywiście nie jest wyjątkiem na tle innych miast, ale każde nielegalne wysypisko przynosi ujmę na wizerunku. Za porządek w mieście odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, ale tylko na terenach miejskich. Nie ma prawa ingerencji w mienie osób trzecich. Często idąc na spacer denerwujemy się na bałagan, ale bywa tak, że zalega on na terenach prywatnych lub instytucji państwowych, chociażby PKP PLK S.A.

Trudno oczekiwać od mieszkańców, aby znali właścicieli terenów w mieście. Dlatego najlepszym sposobem jest zawiadomienie Straży Miejskiej(986/ 42-716-44-58). Sprawdzi ona właściciela nieruchomości i podejmie odpowiednie kroki, zawiadomi MPGK albo wyśle upomnienie do właściciela.

Zrobiliśmy zdjęcia śmieci za blokami przy ul. Cezaka i wysłaliśmy mailowo do strażników. Widać na nich m.in. niedawno wyrzucony gruz. Idąc dalej zobaczymy wręcz góry śmieci przykrytych ziemią. Będziemy na bieżąco monitorować tę sprawę.

Jeśli wiecie o jakiś dzikich wysypiskach śmieci, napiszcie do nas: zgierzmoimmiastem@gmail.com

Zajmiemy się sprawą.

Wiosna odsłania syf kilkadziesiąt metrów od bloków! Wiosna odsłania syf kilkadziesiąt metrów od bloków! Reviewed by zgierzmoimmiastem on 22:07:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.