Seniorze odbierz swoją kartę i płać mniej!

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zgierza został przyjęty Program Gminy Miasto Zgierz w sferze polityki senioralnej na lata 2016-2020. Ma on zapewnić godne i aktywne starzenie oraz walczyć ze stereotypami i dyskryminacją osób starszych. 


Polska się starzeje!-Grzmią demografowie ostrzegając, że niedługo zabraknie rąk do pracy. Seniorów, osób powyżej 60 roku życia wciąż przybywa. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w naszym mieście stanowili oni około 25% mieszkańców w 2014 roku. Dlatego też w ramach tzw. ustawy senioralnej, władze Zgierza postanowiły przygotować program skierowany dla osób starszych.


KONKURS dla Seniorów

Program ten stawia na cel zaangażowanie seniorów w życie społeczne, kulturalne i obywatelskie korzystając jednocześnie z ich wiedzy oraz doświadczenia. Ponadto działania mają obejmować rozwój aktywności fizycznej wśród osób starszych wraz z promowaniem zdrowego stylu życia. Ważnym elementem jest również integrowanie lokalnych instytucji działających na rzecz osób w wieku 60+. Twórcy Programu chcą ułatwić seniorom dostosowanie się do zmieniającego świata. Ma w tym pomóc edukacja międzypokoleniowa i walka z e-wykluczeniem.


Zgierska Karta Seniora


Zgierska Karta Seniora będzie wydawana za darmo, od 21 marca, ale wnioski o jej wydanie można składać już dziś. Wystarczy tylko dowód osobisty. Uprawnia ona do korzystania z ulg, zniżek i innych specjalnych uprawnień. Cała oferta jest dostępna w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zgierza, ul. Popiełuszki 3a, nad Strażą Miejską.

Wśród już zgłoszonych partnerów znajdują się m.in.: lokale gastronomiczne, sklepy z odzieżą, księgarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kwiaciarnie, centra rehabilitacyjne, teatry kina, salony optyczne, sklepy jubilerskie.

Seniorze bądź na bieżąco: SENIOR ZGIERZ 

Seniorze odbierz swoją kartę i płać mniej! Seniorze odbierz swoją kartę i płać mniej! Reviewed by zgierzmoimmiastem on 11:35:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.