Palący motorniczowie, przedwczesne tramwaje i wspólny bilet z Łodzią. Wczorajsze konsultacje

Wczoraj z inicjatywy Urzędu Miasta Łodzi odbyły się konsultacje społeczne nt. komunikacji. Niby ważny temat, jednak frekwencja nie była zbyt zadowalająca. Uczestników zebrano w trzech grupach, w których wypracowywali postulaty. Najczęściej pojawiały się pomysły o remont torowiska, zwiększenie ilości kursów i zmianę dotychczasowych tras.

Przez 1.5 godziny łódzcy urzędnicy słuchali postulatów zgierzan, którzy codziennie korzystają z komunikacji. Wypracowano kilkadziesiąt postulatów. Zwracano uwagę na pokrywanie się tras autobusów linii 51 i 6 oraz braku dobrej komunikacji w rejonie Piaskowic. Rozwiązaniem mogłoby być stworzenie szybkiej szóstki, która w najważniejszych godzinach skręcałaby w prawo w Gałczyńskiego do Aleksandrowskiej, a później do Konstantynowskiej. Była również sugestia, aby skrócić trasę 6 na terenie Łodzi, ponieważ w tej chwili krąży po mało zamieszkałych osiedlach, na których drogi przypominają szwajcarski ser.


Mieszkańcy Proboszczewic mówili także o dodatkowym tramwaju w godzinach szczytu, lepszej kulturze jazdy motorniczych oraz wykwalifikowanych kierowcach, którzy jeżdżą autobusem zastępczym. Prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim Adam Rembak podziękował za konsultacje, bowiem Stowarzyszenie już w 2012 roku chciało je zorganizować, ale Gminy nie były zainteresowane. Dodał, że motorniczowie po opuszczeniu granic Zgierza w kierunku Ozorkowa notorycznie palą papierosy. Radna Elżbieta Krzewina, która jako jedyna z Rady Miasta była na konsultacjach powiedziała o notorycznie przedwczesnym odjeżdżaniu tramwajów i to nawet o 4 minuty.

fot. Krzysztof Skowroński

Grzegorz Misiorny z Zarządu Dróg i Transportu zapewnił, że zostaną przeprowadzone rozmowy dyscyplinujące.

 

 

Zgierzanie zgłaszali również swoje uwagi co do taryfy biletowej. W autobusach linii 51 i 6 jadąc do Łodzi trzeba kasować dwa różne bilety. Nie każdy o tym wie, co często wykorzystują to kontrolerzy wręczając niezorientowanym mandat.

Ku uciesze uczestnikom Miłosierny poinformował, że w piątek odbędzie się spotkanie z władzami Zgierz i być może już niebawem ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

 


A jakie są Wasze oczekiwania od komunikacji miejskiej? Napiszcie na naszej stronie na Facebooku albo zgierzmoimmiastem@gmail.com

Palący motorniczowie, przedwczesne tramwaje i wspólny bilet z Łodzią. Wczorajsze konsultacje Palący motorniczowie, przedwczesne tramwaje i wspólny bilet z Łodzią. Wczorajsze konsultacje Reviewed by zgierzmoimmiastem on 09:24:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.