Nowy serial ze Zgierzem w każdą niedzielę!

W niedzielę 6 marca o 20:25 rusza nowy serial w TVP1. "Bodo", bo o nim mowa, to bezprecedensowa produkcja, która opowie historię międzywojennego amanta, który ze zwykłego chłopaka przeradza się w jedną z najważniejszych gwiazd swoich czasów. Kto z nas nie zna takich szlagierów jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy "Baby, ach te baby"? Zdjęcia były kręcone m.in. w Zgierzu, Warszawie i Wrocławiu. 


Eugeniusz Bodo urodził się 28 grudnia 1899 w Genewie jako syn polskiej szlachcianki i Szwajcara. Jego ojciec prowadził w Polsce kinoteatry. Zmarł w radzieckim łagrze w 1943 roku.

Tomasz Schuchardt jako Eugeniusz Bodo
Po przybyciu do Polski z rodzicami zamieszkał w Łodzi. Przy Piotrowskiej 17 powstał kinoteatr, w którym zaczął swoją przygodę aktorską.
Został skazany na pół roku więzenia w zawieszeniu po tym jak spowodował niedaleko Łowicza wypadek na skutek którego zginął jego kolega , aktor Witold Roland.
Osiadł w Warszawie przy Marszałkowskiej 132. Prowadził swoja kawiarnie w centrum stolicy przy Foksal 17 Café-Bodo.

Serial pomoże nam poznać życie w międzywojennej Polsce. Będziemy mogli porównać dawnych i współczesnych celebrytów, grę aktorską, sztukę, filmy. Na ekranie zobaczymy m.in. Antoniego Królikowskiego(młodego Bodo), Tomasza Schuchardta(starszego Bodo), Agnieszkę Wosińską, Mariusza Bonaszewskiego, Annę Pijanowską, Annę Próchniak, Patricię Kazadi czy Romę Gąsiorowską.


To kolejna produkcja zrealizowana w Zgierzu. Jest potwierdzeniem filmowego potencjału naszego miasta. W związku z tym polecamy artykuł z zeszłego roku:"Ida" szansą dla Zgierza? Tak, ale potrzeba odwagi!


Nowy serial ze Zgierzem w każdą niedzielę! Nowy serial ze Zgierzem w każdą niedzielę! Reviewed by zgierzmoimmiastem on 18:58:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.