Koncert ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Fot: Miasto Tkaczy
W ubiegłym tygodniu w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Dniem Żołnierzy Wyklętych. O walczących z komunistycznym reżimem na specjalnym koncercie w Mieście Tkaczy śpiewał Bartłomiej Kurowski.W sobotę 5 marca 2016r. w Mieście Tkaczy odbył się koncert patriotyczny w hołdzie Żołnierzom Wyklętym pt. „PRZYWRÓĆMY ICH PAMIĘCI”. Grał na gitarze i śpiewał Bartłomiej Kurowski- utalentowany młody muzyk z Opoczna. Organizatorami wydarzenia byli: Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski oraz Koło Gazety Polskiej w Zgierzu. Patronat honorowy nad uroczystością sprawował Prezydent Miasta Zgierza.


Uroczystość przebiegała w serdecznej i patriotycznej atmosferze, pełnej zadumy i powagi. Sala konferencyjna Miasta Tkaczy była wypełniona po brzegi. Organizatorzy skierowali ciepłe podziękowania do p. Bogusławy Łuczak oraz p. Marzeny Rybak, które były bardzo pomocne przy organizacji tego wydarzenia. W trakcie spotkania recytowano wiersze, dzielono się refleksjami, wyrażano opinie w sprawie potrzeb edukacji patriotycznej oraz przywracania pamięci o bohaterach, którzy w obronie niepodległego bytu naszego Państwa walczyli w strukturach antykomunistycznego podziemia.
Koncert ku pamięci Żołnierzy Wyklętych Koncert ku pamięci Żołnierzy Wyklętych Reviewed by zgierzmoimmiastem on 11:53:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.