Nuda? Nie w Zgierzu!

W Zgierzu dzieci na nudę podczas ferii zimowych narzekać nie mogły. Instytucje działające na terenie naszego miasta przygotowały bogatą ofertę. Relację z jednej z nich przedstawił Młodzieżowy Dom Kultury. 

Zimowiska w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu Pierwszy turnus ferii zimowych już za nami. Gościliśmy prawie 40 dzieci, które bawiły się świetnie, czego dowodem były łzy na zakończenie tygodnia. Atrakcji było co niemiara! Odwiedziliśmy Muzeum Miasta Zgierza - wystawa Kruszówka, a także wystawę lalek teatralnych w Mieście Tkaczy. Bawiliśmy się też w sali zabaw "Jeżyk" i na basenie, a na koniec ferii jeździliśmy na łyżwach! Żeby zadbać o zdrowie, spędziliśmy też trochę czasu w grocie solnej.
 W samym MDK uczestnicy mogli spróbować wielu form rozwoju. Codziennie odbywały się zajęcia plastyczne oraz muzyczno-rytmiczne (taniec i śpiew). Do tego każdy mógł spróbować swoich sił w grze na keyboardzie, a także spróbować czym jest salsa. Zadbaliśmy też o rozwój językowy - prowadzone były gry i zabawy językiem angielskim, a podczas całego tygodnia towarzyszyli nam zagraniczni wolontariusze, z którymi dzieci bez problemu porozumiewały się zarówno po angielsku, jak poznając ich języki ojczyste (włoski i hiszpański).
Fot. MDK

Fot. MDK

Fot. MDK

Fot. MDK

Fot. MDK

Fot. MDK

Nuda? Nie w Zgierzu! Nuda? Nie w Zgierzu! Reviewed by zgierzmoimmiastem on 18:02:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.