Grillowanie w Parku Miejskim?

Będzie można grillować w Parku Miejskim. Tak na wczorajszej sesji zdecydowali radni mimo dużej dozy ostrożności i sceptycyzmu. Pomysłodawcą jest nowy radny Jakub Pyrzanowski. Chciałby żeby park był dla mieszkańców. -Podobne rozwiązania zastosowano w innych miastach Polski i krajach Zachodu-uzasadnia.


Rada Miasta zmieniła regulamin Parku Miejskiego. Po dyskusjach w komisjach merytorycznych udało się udostępnić mieszkańcom więcej przestrzeni. Nie było to łatwe. Radni dyskutowali w jaki sposób zapobiec ewentualnym libacjom alkoholowym, bójkom czy pożarom. Park jest monitorowany przez całą dobę. Obraz z kamer przesyłany jest bezpośrednio do Straży Miejskiej, która ma natychmiast reagować na zaistniałe niebezpieczeństwo.  Ponadto Państwowa Straż Pożarna wydała opinię pozytywną ws. projektu.

Grillować będzie można tylko w wyznaczonym do tego miejscu zaś  na rozpalenie ogniska zgodę wyrazić musi zarządca terenu czyli dyrektor MOSiR. Zabronione jest spożywanie alkoholu, wywoływanie hałasu, wszczynanie burd oraz uprawianie hazardu.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że wprowadzenie zmian ma zachęcić zgierzan do spędzania wolnego czasu na powietrzu w gronie najbliższych. Ponadto w ten sposób umożliwia się kultywowanie długiej polskiej tradycji grillowania.

W Parku zostanie przedstawiona informacja graficzna z miejscem przeznaczonym do grillowania i palenia ognisk. Każdy będzie zobligowany do posprzątania po swoim użytkowaniu. Odpady wyrzucimy do specjalnego pojemnika, który ma się niebawem pojawić.

Radni postanowili zaufać mieszkańcom. Jeśli nie będzie problemów regulamin pozostanie bez zmian, w innym przypadku wprowadzony zostanie zakaz grillowania oraz rozpalania ognisk.  

UWAGA!

Uchwała zacznie obowiązywać po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Będzie to mniej więcej koniec lipca/poczatek sierpnia. Poinformujemy o dokładnej dacie  na naszej stronie. 
Grillowanie w Parku Miejskim? Grillowanie w Parku Miejskim? Reviewed by zgierzmoimmiastem on 12:09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.