Festiwal gitary basowej Graj(mi)dół

W najbliższy weekend odbędzie się zgierski festiwal gitary basowej Graj(mi)dół. Organizowany jest od 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury podczas pierwszego weekendu wakacji. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. 
Festiwal potrwa dwa dni, każdy zakończy się koncertem. Na rozpoczęcie od 13.00 przygotowano warsztaty basowe. Następnie będziemy mogli zobaczyć vintage’owe wzmacniacze przygotowane przez Grube Brzmienie.
O 20.00 zagra Robert Szewczug Trio.
W niedzielę od 15.00 odbędą się warsztaty basowo-perkusyjne pod opieką Marcina Pendowskiego.  Na koniec o 19.00 Bartozzi Wojciechowski razem z Archie Shevsky wykonają koncert.


Kim są występujący artyści?

Robert Szewczug  - gitarzysta basowy, kompozytor. Edukację muzyczną rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej. Była to przygoda z wiolonczelą oraz kontrabasem. Ostatecznie związał się z gitarą basową, na której grę doskonalił na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracował/współpracuje z wieloma muzykami sceny jazzowej, bluesowej oraz popowej, między innymi: Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Apostolis Anthimos, Grzegorz Kapołka, Leszek Cichoński, Wojciech Karolak, Paweł Serafiński, Janusz Skowron, Wojciech Groborz, Irek Dudek, Szy-Szy Kaan, Beata Przybytek, Iwona Loranc, Adam Czerwiński, Billy Neal, Carlos Johnson, Stan Skibby.
Występował na wielu festiwalach m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Warsaw Summer Jazz Days, Top Trendy Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole. Obecnie głównie związany z zespołami: Apostolis Anthimos Trio, Golec uOrkiestra oraz ze swoim autorskim projektem Robert Szewczuga Trio w którym towarzyszą mu - Rafał Stępień (instrumenty klawiszowe) oraz Paweł Dobrowolski (perkusja).

Bartozzi Wojciechowski, to postać znana na polskim rynku muzycznym od 1997 roku (wtedy nagrał pierwszą płytę z zespołem L.O.27) głównie jako muzyk sesyjny. Jest niezwykłym gitarzystą basowym, dysponującym energią, muzykalnością i umiejętnościami zapewniającymi mu wysoki status w branży muzycznej. Jest także kontrabasistą, kompozytorem, bandleaderem, aranżerem i producentem muzycznym. Współpracował m.in. z Andrzejem Piasecznym, kolektywem Niewinni Czarodzieje, Tomaszem Stańko, Grzechem Piotrowskim, Zoltanem Kiss’em, zespołem Afromental, jest członkiem zespołu Gitmye Robbisz oraz bierze udział w wielu innych projektach muzycznych, w tym jako współproducent. Raz w miesiącu jest gospodarzem Jam Session w swojej rodzinnej Warszawie.
Premiera jego autorskiego materiału miała miejsce 22 stycznia 2014r. na całym świecie, za pośrednictwem serwisu Bandcamp w formie elektronicznej. Sprzedaż odbywa się według modelu „płacisz ile chcesz” – w myśl tego, publiczność może również ściągnąć album za darmo, wpisując w polu proponowanej kwoty cyfrę 0. Artysta zapowiada wydanie materiału także na nośniku fizycznym – premierę zapewne ogłosi niebawem. Zapowiada również trasę koncertową promującą EPkę. Skład zespołu towarzyszącego mu na koncertach zostanie ogłoszony już wkrótce.

Marcin Pendowski, basista, na swoim koncie ma solową płytę Pendofsky, wysoko oceniają przez krytykę oraz fanów. Publikuje warsztaty w czasopiśmie Basista, wykładowca na wielu uznanych warsztatach, np. Blues nad Bobrem, Rockowe Ogródki. Sesyjne nagrał kilkadziesiąt płyt. Obecnie członek zespołu Fisz Emade Tworzywo z którym po nagraniu ostatniej płyty, otrzymał Fryderyka oraz Złotą Płytę.
Festiwal gitary basowej Graj(mi)dół Festiwal gitary basowej Graj(mi)dół Reviewed by zgierzmoimmiastem on 21:55:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.