Wygoda na Osiedlu 650-lecia kosztem mieszkańców Aleksandrowskiej

Od soboty zmienia się organizacja ruchu na największym zgierskim osiedlu. To spowoduje, że mieszkańcy ulicy Aleksandrowskiej dostaną w 'prezencie' dodatkową ilość tirów, spalin, korków. Czy dbanie o wygodę na Osiedlu 650-lecia kosztem Piaskowic jest sprawiedliwe?Starostwo Powiatowe wprowadzi zakaz wjazdu ciężarówkom na ulicę Gałczyńskiego w godzinach od 18 do 8 rano. Zakaz obowiązywać ma już od tej soboty. Ponadto w niedalekiej przyszłości ulica P. Skargi ma być dwukierunkowa. Według specjalistów z wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego, ma to udrożnić ruch na Osiedle 650-lecia. Członkowie Rady Osiedla Piaskowice-Aniołów są zbulwersowani. Po raz kolejny głos ich mieszkańców jest nie brany pod uwagę. Problem tkwi w zmianie organizacji ruchu ciężarowego w Łodzi. Cały ruch przeniósł się do Zgierza. Starostwo Powiatowe w Zgierzu wyśle sugestie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by pokierowało kierowców jadących z Aleksandrowa do Łodzi, aby nie jechali Aleksandrowską, a skręcali właśnie w Aleksandrowie. Argumentem ma być zabytkowy kościół, szkoła oraz zły stan budynków przy ul. Aleksandrowskiej i Sieradzkiej. To jedyne, co mogą zrobić władze samorządowe, ponieważ ani powiat ani Miasto Zgierz nie jest zarządcą tych ulic. Wszystko zależy od GDDKiA. 

Radni Piaskowic są również zbulwersowani, że o ułatwieniach na Osiedlu 650-lecia nie rozmawia się również z nimi, a to właśnie oni ponoszą tego skutki. Zamknięcie ul. Gałczyńskiego do 8 rano spowoduje, że od 6 powstaną gigantyczne korki przy Szkole Podstawowej nr 4, co zagraża bezpieczeństwu. 
Niewykluczony jest strajk i zablokowanie Aleksandrowskiej. 
Wygoda na Osiedlu 650-lecia kosztem mieszkańców Aleksandrowskiej Wygoda na Osiedlu 650-lecia kosztem mieszkańców Aleksandrowskiej Reviewed by zgierzmoimmiastem on 20:02:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.