Sejm mówi NIE dla szkodliwych samochodów

Fot. K. Skowroński

W ciągu miesiąca do laski marszałkowskiej ma trafić projekt ustawy wprowadzający zakaz wjazdu starym i wysokoemisyjnym samochodom do centrum dużych miast. 
Projekt przygotowują posłowie Platformy Obywatelskiej. W założeniu władze dużych miast mają dostać możliwość wprowadzenia 'strefy ograniczonej emisji spalin samochodowych'. W takie strefy nie mogłyby wjeżdżać pojazdy niespełniające norm Euro4 i Euro5 Jak sprawdzić czy dany samochód może wjechać? 

Podczas przeglądu na stacjach diagnostycznych auta będą znakowane odpowiednimi plakietkami, które umożliwią bądź nie wjazdu do 'strefy ograniczonej emisji spalin samochodowych'. W opublikowanym w zeszłym roku zestawieniu najbardziej zanieczyszczonych miast w UE, aż 6 w pierwszej dziesiątce, to polskie miasta. Mimo, że problem dotyka głównie Krakowa, Warszawy, Dolnego i Górnego Śląska, to również jest zauważalny w naszym Zgierzu.

Brak zieleni przy głównej ulicy, wieczne korki czy kopcące kominy powodują, że centrum miasta nie należy do zbyt zdrowych miejsc. O ile nie ma co marzyć o takiej strefie w Zgierzu, to czy władze nie powinny podjąć działań zmniejszających zanieczyszczeń przy ul. Długiej? 


Sejm mówi NIE dla szkodliwych samochodów Sejm mówi NIE dla szkodliwych samochodów Reviewed by zgierzmoimmiastem on 19:46:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.