Polityczny autobus

fot. Piotr Krysztofiak
Mieszkańcy Osiedla Kurak jednoznacznie pokazali swój sprzeciw wobec ewentualnych zmian w trasie autobusu linii nr 1. Zmian nie będzie-potwierdzają prezydenci oraz kierownik Miejskich Usług Komunikacyjnych. O co cała burza? Burzę na ostatniej sesji wywołał Przewodniczący Rady Miasta Zgierza Radosław Gajda (PiS), który poprosił prezydenta Staniszewskiego o rozpatrzenie możliwości zmian w kursowaniu 'jedynki;, tak aby z Dworca PKP jechała do Starostwa Powiatowego przy Sadowej. Takiej opcji wyraźnie sprzeciwiają się mieszkańcy Kuraka, którzy widzą w tym utrudnienia dojazdu do szkół, cmentarzy kościołów.
Dziś w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się spotkanie, na którym Bogusław Stożek radny RMZ rozdał do uzupełnienia ankietę, w której można wyrazić swoją opinię. Jedna z mieszkanek na posiedzeniu Rady Osiedla stwierdziła, że nowy przewodniczący proponując takie rozwiązania, nie nadaje się do pełnienia takiej funkcji. B. Stożek zaproponował ponadto wspólne rozmowy wszystkich Rad Osiedli ws. komunikacji. Członkini Rady Mirosława Kalisiak zaapelowała do kierownika MUK o interwencję, ponieważ kierowcy prowadzą autobusy rozmawiając przez telefon, przyjeżdżają 5 minut przed bądź nawet 20 minut po Być może będzie to przyczynek do zwiększenia roli jednostek pomocniczych i pewnych zmian, których oczekują mieszkańcy.
Polityczny autobus Polityczny autobus Reviewed by Krzysiek on 21:16:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Mieszkam na Milenijnej i codziennie do szkoly jade autobusem. Ja jak i wielu innych mojch kolegow i kolezanek ze szkoły. Nie chodzi juz o wypełniony autobus linii nr 1 w poranych godzinach przez uczniow , ale jak o starsze osoby osiedli. Ktorzy tez poruszaja sie Autobusem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem można by było zrobić połowę kursów dojeżdżających do starostwa tak jak w lato linia 4 do malinki.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.