Koniec zgierskiej Platformy?

Jutro o 10.00 rozpocznie się V sesja Rady Miasta Zgierza. Radni będą dokonywać m.in. zmieniać budżet Miasta, ale to nie jedyne co ulegnie modyfikacjom. Prawdopodobnie rozwiązaniu ulegnie klub radnych Platformy Obywatelskiej. 
Rada Miasta zajmie się jutro przejęciem zadań Starostwa Powiatowego w dziedzinie sportu młodzieży. Rozpatrzy również projekt Programu Aktywności Lokalnej "Razem Więcej". Z powodu wyborów prezydenckich mają zostać zmienione granice obwodów do głosowania.


Rozwiązaniu ulegnie klub radnych Platformy Obywatelskiej, którego dwóch członków ma przejść do Inicjatywy Samorządowej. To kolejna zmiana w Radzie. W grudniu KR J. Sokoła zmienił nazwę na wspomnianą  Inicjatywę Samorządową, a miesiąc później dołączyli do niej radni wybrani z list M. Witczaka i M. Pierunia czyli Jakub Pyrzanowski, Henryka Piekut, Bogusław Stożek.
Miesiąc temu zdziwienie wywołało głosowanie nad projektem budżetu Miasta na 2015 rok, bowiem tylko Marek Hiliński wstrzymał się od głosu, a pozostali głosowali 'za'. "Wolnym strzelcem" zostaje nadal Beata Świątczak, która zrezygnowała z zasiadania w klubie PO po tym jak jej partia poparła Iwonę Wieczorek w II turze wyborów. 
Czy Platforma ponosi teraz konsekwencje za wyborcze błędy? W ubiegłej kadencji miała najliczniejszy klub natomiast jutro może mieć tylko 1 radnego. Budowanie politycznego dworu przez jednego ze znanych zgierskich polityków trwa w najlepsze. Czy klub Andrzeja Mięsoka również ulegnie rozpadowi? 

Koniec zgierskiej Platformy? Koniec zgierskiej Platformy? Reviewed by zgierzmoimmiastem on 17:45:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.