Przemysław Staniszewski prezydentem?

Według nieoficjalnych informacji II turę wyborów wygrał Przemysław Staniszewski startujący z Prawa i Sprawiedliwości. Co teraz?

Zgierzanie podjęli decyzję, nastąpiła zmiana warty w Urzędzie Miasta Zgierza. Iwona Wieczorek przegrała czterema tysiącami głosów. Teraz Prawo i Sprawiedliwość ma pełnię władzy w mieście. Kolejną kadencję będzie rządziło w Radzie Miasta w koalicji z Klubem Radnych Jerzego Sokoła.  Poprzednio do teamu należało jeszcze SLD i PSL. Lata 2014-2018 będą najważniejsze dla zgierskiego samorządu. Odpowiednie wydatkowanie nowych funduszy unijnych, podciągnięcie Zgierza z zapaści i przygotowanie budżetu do spłaty obligacji.
Z zadań do wykonania w najbliższym czasie trzeba zaliczyć przede wszystkim unormowanie sytuacji w Urzędzie Miasta. Nie obejdzie się bez zwolnień. Trzeba pamiętać o licznych procesach w wydziale pracy Sądu Rejonowego w Zgierzu, które wytaczali zwalniania przez dotychczasową Prezydent pracownicy. Nowy Prezydent musi postawić na ludzi wykształconych i kompetentnych. Następnie do ugaszenia czekają 'pożary' w Gimnazjum nr 2, Szkole Podstawowej nr 11, Ochotniczej Straży Pożarnej na Proboszczewicach. Sytuacja w Straży Miejskiej oraz Miejskim Ośrodku Kultury również wymaga szybkich działań. Ponadto brak Gminnego Programu Ochrony Środowiska, Planu Zagospodarowania Przestrzennego uniemożliwia poprawny rozwój naszego Miasta.
Wyzwań wiele, możliwości do wykazania się również. Obserwując komentarze, mieszkańcy są raczej zadowoleni z wyniku. Mają nadzieje na poprawę sytuacji w mieście. Niezbyt optymistyczna przyszłość rysuje się przed Platformą Obywatelską która poparła Iwonę Wieczorek przez co zraziła do siebie swoich wyborców. SLD i PSL przestało się już liczyć nie mając żadnego radnego w Radzie Miasta. Zgierzanie wywrócili scenę polityczną do góry nogami i to jest ta moc demokracji.
Dziś o 14.00 w Urzędzie Miasta Zgierza pierwsza sesja Rady Miasta Zgierza. Poznamy oficjalnie przewodniczącego, skład komisji.

Przemysław Staniszewski prezydentem? Przemysław Staniszewski prezydentem? Reviewed by Krzysiek on 20:49:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Miejmy nadzieje ze rozprawi sie z przekretami Jadowitej Zgierzanki, wlaczajac przekret na spalarni toksycznych odpadow... (moze Jadowita Zgierzanka chciala tam spalac swoj toksyczny jad ;)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.