PO popiera Iwonę Wieczorek

Wczoraj Platforma Obywatelska zdecydowała się poprzeć Iwonę Wieczorek na prezydenta miasta. Oto oficjalnie oświadczenie.
30 listopada br. odbędzie się druga tura wyborów o fotel prezydenta Zgierza. Zachęcam Was do udziału w głosowaniu, bo to nasz obywatelski obowiązek wobec Zgierza.


    W pierwszej turze wyborów Zgierzanie postawili na kontynuację polityki lokalnej. Do drugiej tury dostali się prezydent i niedawny wiceprezydent Zgierza. Kandydaci opozycji zajęli dalsze miejsca. Kampania Platformy Obywatelskiej oparta była na haśle Lepszy Zgierz. Takiego Zgierza nadal chcemy, ale przyjmujemy do wiadomości, że zgierzanie wybrali inaczej. Wiele opinii wskazuje, że w drugiej turze nie ma właściwie wyboru. Jednak odpowiedzialni mieszkańcy pójdą na wybory i tego wyboru dokonają. Platforma Obywatelska w końcówce kampanii, dzięki staraniom marszałka województwa Witolda Stępnia, przy wsparciu łódzkich ministrów wynegocjowała bardzo korzystny kontrakt terytorialny. Dzięki Platformie Obywatelskiej powstanie droga S-14. W kontrakcie zapewniono także co najmniej 86 milionów złotych na inwestycje w Zgierzu. Pieniądze te tak długo były niepewne, ale skuteczność naszej organizacji doprowadziła do pozytywnych efektów.
     Chcemy, aby środki te nie zostały zmarnowane, aby zgierzanie mogli cieszyć się z ułatwień, które te pieniądze dla Zgierza sprowadzą. Ważne zatem, aby pozyskane środki finansowe były dobrze wydane. Taką gwarancję daje prezydent Iwona Wieczorek, która zapewniła, że nie zmarnuje tej szansy dla Zgierza. Dlatego Platforma Obywatelska w drugiej turze popiera jej kandydaturę.
Jako klub radnych w radzie Miasta Zgierza będziemy robili wszystko, aby dopilnować realizacji programu i spełnienia obietnic. Będziemy także pilnowali, aby środki unijne były prawidłowo wydawane, a zadłużenie miasta było utrzymane na bezpiecznym poziomie i docelowo zmniejszone. To także nasza obietnica i nasza odpowiedzialność.

Zatem jeszcze raz zachęcam do udziału w II turze wyborów samorządowych w Zgierzu i oddania głosu na Panią Iwonę Wieczorek.

Wojciech Budziarski
PO popiera Iwonę Wieczorek PO popiera Iwonę Wieczorek Reviewed by zgierzmoimmiastem on 18:44:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.