Na kogo zagłosować?

Już w najbliższą niedzielę będziemy wybierać Prezydenta Miasta Zgierza. To zapewne nie będzie łatwy wybór, w szczególności dla tych, którzy w pierwszej turze głosowali na opozycję. Wiemy już kto kogo poparł, ale czy to wystarczy? 


Iwona Wieczorek stratowała z Prawa i sprawiedliwości, następnie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dziś ma własny komitet i silny elektorat wśród starszych ludzi. Poparcie budowała od dawna organizując wiele imprez kulturalnych głównie dla osób w podeszłym wieku. Przemysław Staniszewski po raz pierwszy kandyduje na Prezydenta i udało mu się dostać poparcie grup, które są skłócone z dotychczasową prezydent. Pojawia się tutaj kluczowe pytanie, czy reszta niezdecydowanych pójdzie w ogóle na wybory, a jeśli tak, to kogo wybierze? Oczywiście jest jeszcze możliwość oddania nieważnego głosu, który będzie pokazywał, że żaden z kandydatów nam nie odpowiada.
Swoimi dokonaniami i pomysłami chwalili się podczas telewizyjnych debat czy wywiadów. Poza tym sami jesteśmy, jako mieszkańcy, w stanie określić czy zachodzące zmiany odpowiadają naszym oczekiwaniom. Radni Miasta również z niepokojem oczekują chwili, w której Miejska Komisja Wyborcza poda oficjalne wyniki. Politycznym zapleczem może się pochwalić Przemysław Staniszewski, którego partia będzie współrządzić przez 4 lata.Iwona Wieczorek może mieć trudności w forsowaniu swoich planów, aczkolwiek nie możemy zapominać, o jednej bardzo istotnej rzeczy. Otóż Rada Miasta jest władzą uchwałodawczą, a Prezydent wykonawczą. To Rada decyduje o wszystkim. Radni mają prawo inicjatywy uchwałodawczej. Jeśli więc zakładając możliwość reelekcji Iwony Wieczorek, radnym nie będą się podobać poczynania pani prezydent mogą je zmieniać, a za 8 miesięcy odwołać.
Tak naprawdę wszystko zależy od politycznych dealów, których autorzy będą z niecierpliwością czekać na decyzję mieszkańców. Przypominam, że lokale są czynne od 7.00 do 21.00
Na kogo zagłosować? Na kogo zagłosować? Reviewed by Krzysiek on 18:09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.