Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza

Młodzi radni i radne rozpoczęli pracę w kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza. 14 listopada w Centrum Kultury Dziecka odbyła się inauguracyjna sesja MRMZ.

Uczniowie i uczennice zgierskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odebrali zaświadczenia o wyborze w skład Młodzieżowej Rady i złożyli ślubowanie. Odbył się także wybór władz MRMZ. Przewodniczącą Rady została Ada Matczak, uczennica ZSS TPZ. Na jej zastępców wybrano: Mateusza Misztala (ZSO im. St. Staszica) i Julię Strójwąs (SLO im. R. Traugutta). Członkami MRMZ są także: Natalia Rząb, Natalia Nowińska i Anna Lass (Gimnazjum nr 1), Adrian Pal i Mateusz Winkler (Gimnazjum nr 2), Dominik Wilk, Jakub Wojtaszczyk i Zuzanna Kałęcka (Gimnazjum nr 3), Krystian Andrzejewski ("Traugutt") i Mateusz Brocki ("Staszic).

Przyczyny, dla których młodzi chcieli wejść do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza usłyszycie tutaj

Młodzież ma dużo pomysłów i energii, ale potrzebuje dużego wsparcia - przyznała Karolina Miżyńska, trenerka podczas weekendowych warsztatów, w których uczestniczyli młodzi radni i radne. Cała wypowiedź

MRMZ przyjęła plan działań na okres listopad 2014 - czerwiec 2015. W styczniu zaplanowane jest wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wybór sekretarza oraz nowego rzecznika MRMZ, a także ustalenie działań zmierzających do organizacji Walentynek. W marcu radni i radne zaczną przygotowywać się do organizacji młodzieżowej debaty, planują spotkanie z przedstawicielami zgierskich instytucji sportu i kultury, Przewodniczącym Rady Miasta Zgierza oraz Prezydentem Zgierza. W maju MRMZ zajmie się przyjęciem regulaminu gry miejskiej zaplanowanej na Dzień Dziecka oraz wysłucha informacji dotyczącej możliwości zasad organizacji i finansowania wymian młodzieżowych. W czerwcu odbędzie się uroczysta sesja związana z corocznym wyborem Małego Prezydenta Miasta Zgierza.

Kolejna sesja MRMZ odbędzie się w styczniu 2015 r.
Galeria zdjęć z warsztatów i pierwszej sesji zobaczycie tutaj

Źr. ezg.info
Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza Reviewed by zgierzmoimmiastem on 22:06:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.