Zmiany w Szkole Podstawowej nr 11

Odkąd jeszcze sprawująca władzę w Zgierzu Iwona Wieczorek przegrała walkę o stanowisko w Szkole Podstawowej nr 11 zaczęła prowadzić 'brudną politykę'. Postawiła sobie za cel skłócenie grona pedagogicznego. 

   Renata Bartosiak otrzymała nominację na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11. Niestety wcześniej trafiła do szpitala. Zarządzenie prezydent zostało opublikowane przed 16.00 w piątek 29 sierpnia, czyli ostatniego możliwego dnia, mimo że miało odbyć się osobiste wręczenie w czwartek. Niezrozumiały jest też fakt powołania p. Bartosiak na rok. Oczywiście organ prowadzący ma takie prawo jednakże musi zaistnieć przypadek szczególny, na co wyraźnie wskazuje ustawa o oświacie. W tej sytuacji trudno doszukać się czegoś szczególnego chyba, że chęci mianowania 'swoich' na stanowiska kierownicze przez prezydent.

   Dwie godziny po wygranym drugim konkursie była przeprowadzona kontrola dokumentów, którą przeprowadziła naczelnik wydziału oświaty Iwona Olszewska-Nowak. Wszystko odbywało się w nerwowej sytuacji. W ten sposób próbowano podważyć autorytet dyrektora i znaleźć powód do unieważnienia konkursu. Mimo zgłoszonych zastrzeżeń przez  Elżbietę Dąbrowską, przegraną konkurentkę, wynik został uznany za ważny, a problem z wyłonieniem przedstawiciela Rady Pedagogicznej do komisji konkursowej wyjaśniony. Pani mecenas na ostatniej komisji wraz z prezydentem Bączakiem zakrzyczeli innych mówiąc o bałaganie w dokumentach. To dziwne, ponieważ w zeszłym półroczu dyrektor Bartosiak otrzymała ocenę dobrą za prowadzenie szkoły i to podpis Bączaka widnieje na dokumencie. Szybka zmiana zdania, prawda?

 Wciąż rządząca prezydent zabrała dodatek motywacyjny i obniżyła do najniższego poziomu dodatek funkcyjny. Nie przedłużyła również umowy z pięcioma nauczycielkami, które od lat prowadzą świetlicę. Organizowały zajęcia pozaszkolne, ferie zimowe, półkolonie w wakacje i wiele innych, na których nieraz wizytowała prezydent Wieczorek. Na ich miejsce powołała m.in. przegraną Dąbrowską. Szkoła ta jest druga w mieście pod względem ilości uczniów. W tym roku uczy się w niej 480 uczniów. Niestety własne cele i ambicje są ważniejsze od dobra dzieci, rodziców i nauczycieli.
W ramach oszczędności nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla kucharki. Szkoła wydaje 220 obiadów dziennie, a ich przygotowaniem zajmują się tylko dwie osoby. Potrzeba była wprowadzenia trzech zmian obiadowych ze względów bezpieczeństwa. Za poprzedniej naczelnik regularnie odbywały się spotkania dyrektorów szkół. Przedstawiali bolączki, a Miasto próbowało je rozwiązać. Teraz trudno mówić o rozsądnie prowadzonej polityce oświatowej w mieście, co negatywnie wpływa  na środowisko.

  Sytuacja zapewne mogłaby ulec zmianie jednak trzeba zacząć od ludzi z wizją. Nie można być tylko sprawnym administratorem, zarządcą. Trzeba mieć wizję i plan, a nie działać na zasadzie 'jakoś to będzie'.

Jakie Wy macie doświadczenia z dyrektorami i szkołami w Zgierzu? Co warto byłoby zmienić?
Zmiany w Szkole Podstawowej nr 11 Zmiany w Szkole Podstawowej nr 11 Reviewed by Krzysiek on 15:53:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Prezydent Wieczorek nie przestrzega norm i zasad. Kieruje się daleko posuniętą prywatą.Z\robi wszystko, by osiągnąć cel , który jest niezgodny z prawem. Obsadza stanowiskami swoich znajomych - nie liczy się wtedy nic. W SP 11 nie udało jej się powołać Dąbrowskiej na stanowisko dyrektora. To dała jej pracę w świetlicy środowiskowej działającej w placówce - po znajomości.... Mam nadzieję, że Wieczorkowa w wyborach przepadnie.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.