Ciąg dalszy afery w zgierskiej oświacie

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty Rady Miasta Zgierza, na której przedstawiono decyzję Prezydent Wieczorek. Niestety nikogo ona nie zadowala i trudno o jej uzasadnienie. 

  Mimo zaproszenia na komisję nie przyszła Prezydent Iwona Wieczorek. W jej imieniu głos zabrał wiceprezydent Bohdan Bączak. Pani Renata Bartosik została powołana na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 tylko na okres roku szkolnego mimo, że wszelkie zastrzeżenia zostały wyjaśnione na posiedzeniu Rady Pedagogicznej 26 sierpnia. Uzasadnienie ma być podane dopiero w dniu nominacji czyli 28 sierpnia. Ani naczelnik wydziału oświaty ani wiceprezydent czy mecenas opiniująca dokumentację nie potrafili powiedzieć nic na temat tej decyzji. Oświadczyli, że to nie zależy od nich.
  Radni również byli zdezorientowani. Dyrektora szkoły powołuje się na okres 5 lat. Tylko w szczególnych wypadkach na czas krótszy. Niestety nikt nie potrafił wyjaśnić czy ten konkretny przypadek jest szczególny. Nie można oprzeć się wrażeniu, że całą sytuacja ma wymiar polityczny. Prezydent Wieczorek była w swoim gabinecie jednak była zbyt zajęta(oficjalna odpowiedź na wezwanie), by przyjść i porozmawiać. Członkowie komisji stwierdzili, że to nieposzanowanie mieszkańców oraz ich samych. Dyskusja trwała godzinę. Zbliżając się ku końcowi wiceprezydent Bączak oraz pani mecenas mieli trudności w zachowaniu kultury wypowiedzi. Nie potrafili powściągnąć emocji, a cała sytuacja przypominała front wojenny, na który zostali wysłani wbrew sobie. Wyraźnie próbowali się odciąć od całej sprawy. Bączak zwrócił uwagę radnej Świątczak, by 'kolegialnie nie podchodziła' do tematu.
  Dyrektor Bartosiak raz jeszcze zapewniła o solidarności grona pedagogicznego. Wyraziła zdziwienie wobec decyzji prezydent. Swoje stanowisko przedstawił lokalny oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Koło południa opublikujemy stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego w tej sprawie.
Ciąg dalszy afery w zgierskiej oświacie Ciąg dalszy afery w zgierskiej oświacie Reviewed by Krzysiek on 22:38:00 Rating: 5

3 komentarze:

 1. Wnioskuję, że prezydentka nie liczy na głosy nauczycieli w wyborach listopadowych. Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie na czyje głosy liczy prezydent... Chyba tylko na UTW

   Usuń
  2. na pewno na głos Dody

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.