Afera w zgierskiej oświacie

Na czwartkowej sesji głos zabrały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 11. Okazało się, że prezydent Wieczorek usiłuje zmienić decyzję komisji konkursowej, która wybrała Renatę Bartosiak na stanowisko dyrektora szkoły. Od tygodni nie wręczyła jej nominacji. Rodzice oraz kadra pedagogiczna są tym oburzeni. 

  Zastrzeżenie do wyniku drugiego konkursu zgłosiła nauczycielka Elżbieta Dąbrowska, która przegrała walkę o stanowisko. Wg niej przedstawiciel Rady Pedagogicznej w komisji konkursowej nie powinien w niej brać udziału. Nauczycielki zastrzegły, że otrzymał on za pierwszym oraz  drugim razem pełne poparcie wszystkich pracowników i będzie je nadal otrzymywał. Do problemu musi odnieść się jeszcze przewodnicząca Rady Rodziców będąca wówczas poza Zgierzem. Dlatego radny Jerzy Sokół zwołał kolejne posiedzenie oświaty w środę 27.08, na którym problem ma być rozwiązany. Zaproponował tymczasowe rozwiązanie polegające na powierzeniu p. R. Bartosik Pełniącej Obowiązki Dyrektora do wyjaśnienia całej sprawy. Należy wspomnieć, że cieszy się ona dobrą opinią wśród uczniów, rodziców i pracowników. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozwiązania, ponieważ był remis. Dopiero w drugim stosunkiem głosów 5:4 pokonując dwójkę rywali zwyciężyła Bartosik.
  Zachodzi poważna groźba, że mimo rozpoczynającego się za kilka dni roku szkolnego placówka zostanie bez kierownictwa. W kuluarach mówiono, że Dąbrowska jest dobrą znajomą prezydent Wieczorek, której obiecała pomoc w kampanii w zamian za stanowisko dyrektora. Zastanawiające jest to, że dopiero po odbytym konkursie skład komisji zaczął nie odpowiadać przegranej. Wcześniej problemu nie było. Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego podkreśla wagę stanowiska dyrektora. Osoba kierująca szkołą, współdecyduje o przyszłości oświaty i jej adeptów. Działania polityczne są szkodliwe, nieetyczne.
  Dziś w gabinecie prezydent Wieczorek miało się odbyć spotkanie kadr, prawnika i naczelnik wydziału oświaty Iwony Olszewskiej-Nowak, która prawdopodobnie w najbliższym czasie straci swoje stanowisko. Być może właśnie E. Dąbrowska będzie rządzić zgierskimi szkołami. Jeśli nawet doszłoby to takiej 'politycznej patologii', nie potrwa ona zbyt długo tzn. do 16 listopada czyli dnia wyborów.
  9 września w sali konferencyjnej Miasta Tkaczy odbędzie się spotkanie ws zgierskiej oświaty. Więcej szczegółów w najbliższym czasie.
Afera w zgierskiej oświacie Afera w zgierskiej oświacie Reviewed by Krzysiek Skowroński on 20:56:00 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.