Aroganccy radni

"Mieć dietę, a nie być na diecie. Być radnym, a nie być nieporadnym." to tekst piosenki zespołu 52 DĘBIEC. Idealnie odzwierciedla dzisiejszą sytuację. Zgierscy radni sa niepoważni i tak też traktują swoje obowiązki wobec obywateli. 

Na kwietniowej sesji Rady Miasta Zgierza zapadła decyzja o utworzeniu zespołu, który zajmie się wdrażaniem Karty Dużej Rodziny w Zgierzu. Na pierwszym, majowym spotkaniu część radnych była niezadowolonych ponieważ przewodniczący komisji rewizyjnej nie pozwolił im wyjść wcześniej. Emocjonalnie dopominali się swoich praw, ale na późniejsze posiedzenia już nie przychodzi tj. Krzysztof Wężyk. Ogólnie czas minął pod znakiem wielkiego bałaganu i niewiedzy samych radnych o istocie rzeczy. Nawet przewodniczący Rady Miasta Zgierza Jarosław Komorowski zamiast mówić o ulgach dla rodzin 3+ zastanawiał się jak odzyskać od mieszkańców prawie 30 mln zł.

Data 28.07 została wybrana w czerwcu przy ogólnej aprobacie. Kto się stawił? 

Oczywiście skarbnik, bo miał przedstawić koszty zniżek za wywóz śmieci, kilkoro urzędników, którzy specjalnie przełożyli urlopy oraz ja, dziennikarz-amator, członek Rady Osiedla Proboszczewice-Lućmierz.
Jestem mocno zdumiony dzisiejszym zajściem. Marnotrawienie cudzego czasu jest dość nieodpowiedzialne żeby nie powiedzieć nieetyczne. To również pokazuje stosunek do miasta i mieszkańców. Zachowanie karygodne zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Dobrze, że praca w komisji ma charakter społeczny, bo to pokazuje komu zależy na Zgierzu. Jeśli termin nie odpowiadał, zawsze można było go zmienić, ale niestety chyba jestem utopistą i za dużo wymagam od ludzi, którzy rzekomo mają pracować na rzecz naszej zgierskiej wspólnoty.
Aroganccy radni Aroganccy radni Reviewed by Krzysiek on 17:29:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Mieć dietę i wszystko w dupie. Takie hasło przyświeca Wężykom, Sokołom i innym tzw. radnym tej RMZ.

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.