Inwazja supermarketów?

Na jednym ze zgierskich forum użytkownik o nazwie 'JanuszMarszalek' opublikował post. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież każdy takowy może napisać, gdyby nie dotyczył zagospodarowania terenów w naszym mieście. Wraz z transformacją ustrojową w latach 90' nastała, można powiedzieć moda na hiper/super/markety. Do dziś budzą kontrowersje chociażby przez wyzysk pracowników, legalne niepłacenie podatków, niezdrową konkurencję. W Zgierzu mamy już cztery 'Biedronki', dwa 'POLOmarkety', trzy 'Tesco', jednego 'Lidla', to tak na początek. Na Osiedlu 650-lecia bardzo podupadł słynny ryneczek, na Kuraku(po prawej stronie jadąc do Łodzi) zamknęły się sklepy, bardzo narzekają również sklepikarze z hal targowych w Centrum. Okazuje się jednak, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Otóż zamiast skweru przy pętli na
L. Staffa mają stanąć 'Kaufland', 'Intermarche', 'Brucomarche' oraz 'NeoNet'. Przy Parzęczewskiej w okolicach przykościelnego przystanku ma powstać stacja paliw. Przed Szkołą Podstawową nr 12 będzie 'Netto'.
PSS 'Zgoda' wyprzedaje swoje sklepy, a w ich miejsce przy Łagiewnickiej i R. Rembielińskiego powstaną kolejne dwa 'POLOmarkety'. Budynki jednak (chyba) będą musiały być rozbudowane. Nie zabraknie piątej 'Biedronki' przy J. Kasprowicza/Przygranicznej jak też drugiego 'Lidla' nieopodal DH 'Sezam'.
Mają być również zagospodarowane budynki pofabryczne wzdłuż ulicy 1 maja. Tutaj byłbym najbardziej powściągliwy, bo owa galeria handlowa jest obiecywana od lat i nic z tego nie wynika. Osobiście jestem poruszony takim pseudo rozwojem miasta. Nie neguję istnienia marketów, bo również sam z nich korzystam jednak ich ilość w takim mieście jak Zgierz, to dla mnie stanowczo za dużo. Większe wpływy do miejskiej kasy będą z lokalnych sklepów niż takich gigantów. Radzę się zastanowić czy lepszy jest enty market czy skwer, który chociażby poprzez inicjatywę lokalną i przy pomocy osiedlowych rad można zagospodarować w bardzo ciekawy sposób. Nieoficjalnie te doniesienia potwierdza PGE montujące przyłączenia do sieci.
Inwazja supermarketów? Inwazja supermarketów? Reviewed by Krzysiek on 05:43:00 Rating: 5

5 komentarzy:

 1. Trochę to słabo opierać się na jednym niesprawdzonym poście z forum o niskiej frekwencji i ograniczonej popularności, jakim jest naszpikowany reklamami portal wirtualnyzgierz.pl... Ale czas to zweryfikuje... Gdyby się trzymać jednak powyższych infirmacji , to, z jednej strony, będzie można mieć większy wybór towarów bez jeżdżenia do Łodzi, a z drugiej podupadające biznesu zgierskich handlowców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i słabo jednak nie jest to jedyna osoba, która o tym mówi. Nie będę tutaj komentował portalu wirtualnyzgierz.pl Każdy ma własną opinię na jego temat. Sprawa jest istotna i dobrze byłoby gdyby poszła w eter. Wówczas albo informacje by się potwierdziły albo nie.

   Usuń
  2. Baju, baju, ktoś pisze bzdury, a inni wierzą. Ale ok. Jeżeli to prawda - wspaniała wiadomość. Tylu inwestycji nigdy nie było w tym grajdole. Oby się sprawdziło.

   Usuń
  3. Prawdą jest to, że PSS Zgoda wyprzeda obiekty. Na pewno bezrobocie się zmniejszy i będzie super.

   Usuń
  4. Własnie nie rozumiem polityki Zgody - zamiast utworzyć mariaż z innymi Spółdzielniami celem wspólnego dokonywania zakupów towarów i obniżenia w ten sposób cen, wyprzedają majątek. Chyba ten rodzaj przedsiębiorstw wyczerpał na obecną chwilę możliwości rozwoju...

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.