Inwazja supermarketów?

Na jednym ze zgierskich forum użytkownik o nazwie 'JanuszMarszalek' opublikował post. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież każdy takowy może napisać, gdyby nie dotyczył zagospodarowania terenów w naszym mieście. Wraz z transformacją ustrojową w latach 90' nastała, można powiedzieć moda na hiper/super/markety. Do dziś budzą kontrowersje chociażby przez wyzysk pracowników, legalne niepłacenie podatków, niezdrową konkurencję. W Zgierzu mamy już cztery 'Biedronki', dwa 'POLOmarkety', trzy 'Tesco', jednego 'Lidla', to tak na początek. Na Osiedlu 650-lecia bardzo podupadł słynny ryneczek, na Kuraku(po prawej stronie jadąc do Łodzi) zamknęły się sklepy, bardzo narzekają również sklepikarze z hal targowych w Centrum. Okazuje się jednak, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Otóż zamiast skweru przy pętli na
L. Staffa mają stanąć 'Kaufland', 'Intermarche', 'Brucomarche' oraz 'NeoNet'. Przy Parzęczewskiej w okolicach przykościelnego przystanku ma powstać stacja paliw. Przed Szkołą Podstawową nr 12 będzie 'Netto'.
PSS 'Zgoda' wyprzedaje swoje sklepy, a w ich miejsce przy Łagiewnickiej i R. Rembielińskiego powstaną kolejne dwa 'POLOmarkety'. Budynki jednak (chyba) będą musiały być rozbudowane. Nie zabraknie piątej 'Biedronki' przy J. Kasprowicza/Przygranicznej jak też drugiego 'Lidla' nieopodal DH 'Sezam'.
Mają być również zagospodarowane budynki pofabryczne wzdłuż ulicy 1 maja. Tutaj byłbym najbardziej powściągliwy, bo owa galeria handlowa jest obiecywana od lat i nic z tego nie wynika. Osobiście jestem poruszony takim pseudo rozwojem miasta. Nie neguję istnienia marketów, bo również sam z nich korzystam jednak ich ilość w takim mieście jak Zgierz, to dla mnie stanowczo za dużo. Większe wpływy do miejskiej kasy będą z lokalnych sklepów niż takich gigantów. Radzę się zastanowić czy lepszy jest enty market czy skwer, który chociażby poprzez inicjatywę lokalną i przy pomocy osiedlowych rad można zagospodarować w bardzo ciekawy sposób. Nieoficjalnie te doniesienia potwierdza PGE montujące przyłączenia do sieci.
Inwazja supermarketów? Inwazja supermarketów? Reviewed by Krzysiek Skowroński on 05:43:00 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.