Zmiana trasy autobusu 3A

Od października uruchomiono nowa linię autobusową. Obsługują ją Miejskie Usługi Komunikacyjne. Autobus linii 3A kursuje między Targowym Rynkiem w Aleksandrowie Łódzkim przez Zgierz aż do Stacji PKP w Strykowie. Idea nowej inwestycji była jedna: ułatwić dostęp do pod zgierskich firm, a przez to zwiększyć zatrudnienie. Czy faktycznie tak się stało-tego nie wiem. 
Od 01.01.2014r. uległa zmianie dotychczasowa trasa. Teraz jeździ ulicami: 
I. Gałczyńskiego, Parzęczewską, Targową i wraca na dawną. Pojawiły się komentarze, że Osiedle 650-lecia jest za bardzo skomunikowane. Istnieją przecież inne dzielnice, które są pozbawione transportu publicznego, np. Proboszczewice. Jeździ tędy tramwaj 46, ale stan techniczny torów oraz sieci pozostawia wiele do zyczenia. Największe terytorialnie i szybko rozrastające się osiedle jest w sumie 'odcięte od świata'. 

Autobus 3A nie jeździ zbyt często, bo tylko 7 razy w dzień roboczy i 4 w pozostałe. Biletów u kierowców kupić nie można, (co za absurd!), a pojazdy zbyt obciążone nie są. Zazwyczaj jeżdzi 10-15 osób (przynajmniej na terenie Zgierza). Największe koszty na początek poniosło Miasto Zgierz, bo aż 135 tys. zł, pozostałe po 27 tys. zł. 

Oto rozkład jazdy:

Zmiana trasy autobusu 3A Zmiana trasy autobusu 3A Reviewed by zgierzmoimmiastem on 23:27:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.