Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - funkcjonalność i dostępność w Sieci

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej im. bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu uruchomił nową wersję swojego serwisu internetowego, która poza zmianą wyglądu, dodaniem nowych elementów oraz funkcji (np. integracja serwisu z Biuletynem Informacji Publicznej albo Kafle użytkownika), wprowadza ułatwienia i zwiększa dostępność serwisu dla osób z niepełnosprawnością. 

Serwis MOPS ma sprostać oczekiwaniom osób poszukujących merytorycznych treści, przekazywanych w jasny i zrozumiały sposób. Prezentacja najważniejszych informacji została uwzględniona poprzez system tzw. Kafli użytkownika oraz kart informacyjnych połączonych odnośnikami z innymi częściami serwisu.

Podczas projektowania i tworzenia serwisu uwzględniono wytyczne WAI/WCAG, a także szereg publikacji dotyczących dostępności stron WWW. Serwis posiada obecnie dwie wersje - podstawową oraz kontrastową. W planach jest uruchomienie dodatkowo wersji mono, a także wersji na urządzenia mobilne. Serwis był testowany wieloma narzędziami oraz poddany weryfikacji co do zgodności z wytycznymi. Przeprowadzano także konsultacje z osobami niewidomymi. Prace nad ulepszeniem serwisu pod kątem osób z niepełnosprawnością prowadzone są w oparciu o różne źródła oraz technologie.

Serwis ma być na bieżąco aktualizowany i rozwijany. Już kilka dni po premierze wprowadzono nowe funkcje tj. wyszukiwarkę rejonów pracowników socjalnych oraz interaktywną mapę lokalizacji budynków MOPS. W przygotowaniu jest wewnętrzna wyszukiwarka treści z autopodpowiedziami, dynamiczny kalendarz wydarzeń, a także rozbudowany moduł "Jak załatwić sprawę?", który krok po kroku będzie informował o sposobie załatwienia konkretnej sprawy. Wszystkie elementy wprowadzane do serwisu mają za zadanie ułatwić dostęp do informacji, a także odpowiednio pokierować zainteresowanym.

Twórcy serwisu będą przykładali dużą wagę do dostępności, użyteczności oraz jakości prezentowanych treści, dlatego zasoby w serwisie są monitorowane i niemal na bieżąco aktualizowane oraz uzupełniane.

Więcej informacji na temat serwisu można znaleźć tutaj: http://mopszgierz.pl/bip-redakcja-serwisu

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nową stroną MOPS oraz do przekazywania uwag oraz spostrzeżeń. Wszelkie sugestie będą rozpatrywane i na pewno pomogą w rozwoju serwisu.

Adres WWW: www.mopszgierz.pl


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - funkcjonalność i dostępność w Sieci Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - funkcjonalność i dostępność w Sieci Reviewed by Unknown on 20:49:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.