Kapitan bez steru

Pani Prezydent traci kontrolę.

Utratę steru można zaobserwować śledząc podejmowane decyzje. Na czwartkowej sesji również pokazała, że nie potrafi kontrolować własnego zachowania. Sprawy mają się bardzo źle. Nowy skarbnik poinformował, że brakuje 10-12 mln zł. Aby domknąć tegoroczny budżet. Na sali obrad rozpoczęła się kilkugodzinna żywiołowa dyskusja. Jedynym wg skarbnika i zarządu miasta, sposobem na ratowanie miejskiej kasy jest wyemitowanie obligacji. Skupiłyby je banki na kwotę ponad 15 mln. Ich wykup rozpocznie się w 2021 roku. (Dokładniejsze informacje przygotowane przez firmę Dragon Partners przedstawię w najbliższym czasie)

Rada kulą u nogi

Radny Frach zaproponował, aby zamiast kolejnego zadłużania się, wypłacić dywidendy ze zgierskich spółek. Pomysł ten nie znalazł aprobaty wśród radnych PISu. Klub Radnych Sokoła, tak jak opozycyjna Platforma jest raczej przeciwko takim posunięciom. Niektórzy radni chcieli również wiedzieć skąd nagle 'wyskoczyła' kwota ponad 10 mln deficytu, jeśli przez ostatnie miesiące Rada była zapewniana, że dług maleje, a finanse miasta mają się w miarę poprawnie. Radny Sencerek stwierdził, iż zmiana skarbnika jest dobrą decyzją, bo nie wiadomo jak długo Pani Prezydent ukrywałaby stan finansów. Warto dodać, że raport dotyczący budżetu zostanie przedstawiony na wrześniowej XL sesji.
Iwona Wieczorek nerwowo reagowała na pytania zadawane przez radnych. Rozpoczęła słowną utarczkę z radną Świątczak. W kuluarach można usłyszeć, że szuka pocieszenia w pewnym nałogu(podkreślam, że to tylko plotki!).

Pracownicy, jako 'worek treningowy'


Osobiście współczuje Pani Prezydent. Nieradzenie z własnymi problemami oraz brak kontroli nad miastem bezpośrednio rzutuje na zachowanie wobec ludzi z otoczenia. Niektórzy pracownicy mówią otwarcie o mobbingu, publicznym znieważaniu. Faktem jest, że liczba pracowników nie zwiększa się. Jednak rotacja jest dość duża. Przyjmowani są z partyjnego nadania. Ale nawet już ci 'swoi' mają już dosyć złego traktowania. Sytuacja w Urzędzie Miasta Zgierza jest napięta. Odbiega od przyjaznej atmosfery, która pomaga w wykonywaniu pracy. Pani Prezydent zaszła w ciemna uliczkę i nie umie z niej wyjść. 
Kapitan bez steru Kapitan bez steru Reviewed by zgierzmoimmiastem on 09:41:00 Rating: 5

4 komentarze:

 1. O Jerzym Sokole, a nie o Klubie J.S. można powiedzieć, że jest raczej przeciw takim posunięciom. Obłudna gra na wybory w 2014 r. Klub wspiera Wieczorkową (vide absolutorium), a on niby jest w opozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale dziś na sesji RMZ (3 wrześna 2013 r.) poparł zadłużenie miasta przez - nieudolną Wieczorek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Liczy się tylko interes partyjny-nic więcej, to takie moje spostrzeżenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. jeden wielki belkot:-) w-fista zadluzyl zgierz a teraz pretensje do garbatego ze ma proste dzieci! generalnie miasto Zgierz nie zasluguje na takiego prezydenta ja Wieczorek.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.