Polityczna burza

Mimo wakacji, zgierscy politycy nie próżnują. Brzmi jak oksymoron, ale tak właśnie jest. W miniony piątek miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miasta Zgierza. Przyczyną jej zwołania było podanie się do dymisji Skarbnika Miasta - Doroty Kubiak. Swoją rezygnację ogłosiła już na poprzedniej sesji, jednak siła perswazji prezydentów spowodowała, że skarbnik zadecydowała, by jeszcze przez miesiąc pilnować zgierskiego budżetu.

Prawdziwą burzę wywołały słowa Doroty Kubiak podsumowujące 27 lat pracy w Urzędzie Miasta. Opisała pokrótce patologie, jakie mają miejsce w magistracie: Powody odejścia – w obecnej kadencji zawierano umowy bez mojej wiedzy i zgody. Łamane są przepisy. […]Pani prezydent nie realizuje uwag RIO oraz moich uwag o brakach w budżecie". Była już skarbnik stwierdziła również, że w UMZ są zatrudniani pseudospecjaliści bez doświadczenia”. 

Po wygłoszeniu stanowiska, na sali rozległy się brawa i słowa uznania. Radny Mięsok stwierdził: Pani prezydent porusza się w sferze finansów jak słoń w składzie porcelany. Stała się rzecz zła. Wypowiedział się również były prezydent miasta Jerzy Sokół, który obecnie jest w koalicji z prezydent i odpowiada za sytuację w mieście: Wyrażam żal, że uchwały podejmowane były bez zgody z finansami publicznymi. Nie wiemy teraz czy kolejne uchwały będą zgodne z finansami czy jest to ekonomia Iwony Wieczorek”.

Pani Prezydent dr Iwona Wieczorek wyszła z Sali Obrad. Zapewniła, że wkrótce opublikuje oświadczenie w tej sprawie.  Na portalu społecznościowym Facebook skomentowała zaistniałą sytuację: "Niecierpię obłudy; po prostu. Lepiej wyjść".
Rada przyjęła dymisję. Po przerwie zaproponowano kandydaturę Roberta Zwierzyńskiego na nowego skarbnika. Pełnił tę funkcję w Ksawerowie przez 11 lat. Został zwolniony, ponieważ wójt stracił do niego zaufanie. Zainteresowany "rewelacje" na swój temat komentuje, jako decyzję polityczną. Ostatnio pracował w Urzędzie Miasta Łodzi.


Osobiście uważam, że opisana powyżej sytuacja ukazała patologię, jaka ma miejsce w Urzędzie Miasta.  Tą sprawą powinna się zająć prokuratura oraz organy kontrolne. To już raczej koniec politycznej kariery dr Iwony Wieczorek i jej ekipy w Zgierzu. Ubolewam również nad poziomem dyskusji czynionej z inicjatywy anonimowych ‘znawców’ zgierskiej polityki. Dotyczy ona głównie wyszukiwania na siebie haków i wymieniania inwektywami. Widać jednoznacznie, że osób, którym zależy na dobru Zgierzu jest niewielu, co niestety stanowi smutny fakt.  
Polityczna burza Polityczna burza Reviewed by zgierzmoimmiastem on 11:40:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.