Komunikacja

Na facebook'owym profilu poruszałem kwestię komunikacji w naszym mieście. Chyba każdy przyzna rację, że nie jest na zadowalającym poziomie. 
Pierwsza rzecz, która irytuje mnie chyba najbardziej to telewizorki w autobusach. Wyświetlane są tam nieaktualne informacje oraz osiągnięcia inwestycyjne na poziomie podjazdów dla wózków. Ostatnio zmalała ilość zdjęć Pani I.Wieczorek-może zrozumiała, że wszyscy wiedzą jak wygląda Prezydent Miasta... 
Bywałem w różnych miastach i korzystałem z tamtejszej komunikacji. Dobrym rozwiązaniem byłoby zamówienie telewizji tj. w Łodzi albo Warszawie. Wysłałem już pytanie do jednej z firm zajmującej się takimi   rzeczami dotyczące ceny. Uważam, że lepiej byłoby wyświetlać informacje nie tylko z miasta, ale również z kraju i ze świata. 
Następna sprawa dotyczy wiat przystankowych. Jedyna ich zaleta to ekologia-świecą dzięki baterii słonecznych(choć nie wszystkie). Nie posiadają gablot co skutkuje ich obklejaniem różnymi informacjami i obskurnym wyglądem. Nie wspominam już o tych, które znajdują się przy Łaźni Miejskiej czy Kuraku. W internecie można znaleźć różne typy, modele wiat. Myślę, że ktoś kto zamawiał je do Zgierza nie uwzględnił ich praktyczności. Niestety...
To co mnie jeszcze denerwuje to wygląd zewnętrzny. Autobusy w Pabianicach, Łodzi i innym miastach są ujednolicone pod względem kolorów. U nas czerwone, seledynowe itp. Wyglądają jakby każdy był z innej firmy i niezbyt dobrze reprezentuje miasto. MUK jako spółka, w której miasto ma udziały powinna ujednolicić bary tak jak jest wszędzie.
Kilka lat temu, nie pamiętam podczas czyich rządów, było głośno ws. zakazu sprzedawania biletów przez kierowców. Dziś gdy popularność zdobywają biletomaty w Zgierzu nikt ich nie widział ani nie słyszał. A problem jest duży. Chwała temu kto opublikował listę sklepów, w którym można kupić bilety. Niemniej jednak nie są one otwarte 24h oraz nie każdy ma "po drodze" do takiego punktu.
Aby moja wypowiedź się nie zmarnowała prześle moje uwagi do prezydenta Bączaka odpowiedzialnego za transport. O odpowiedzi poinformuje na blogu i fanpage'u.
Komunikacja Komunikacja Reviewed by zgierzmoimmiastem on 12:34:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.