Pęknięcie

Zawrzało! Po spotkaniu z mieszkańcami ws. cen śmieci raczej nie ma co się spodziewać reelekcji Pani Prezydent. "Konsultacje" trwały ponad 3 godziny. Na sali zgromadziło się ponad 300 osób. W zdecydowanej większości byli to właściciele domków jedno/wielorodzinnych.
Od samego początku na sali było gorąco-dosłownie i w przenośni. Emocje od razu dały się we znaki, niestety. Brak przygotowania ze strony władz i wulgarność wypowiedzi zgromadzonych spowodowały, że spotkanie przypominało walkę.
Ceny zaproponowane przez Panią Prezydent czyli 10 zł. za segregowane śmieci i 15 zł. za niesegregowane są jednymi z najwyższych w województwie. Niestety nie potrafiła pokazać podstaw obliczeń. W odpowiedzi słychać było, iż to są tylko koszta proponowane, a wszystko okaże się po wyłonieniu firmy z przetargu. Na sali nie było polityków koalicji(ponoć na końcu siedział p. Gajda). Fakt ten oddaje prawdziwy stosunek rządzących w stosunku do mieszkańców. Nawet w samej koalicji iskrzy. PiS ulega wewnętrznym podziałom, a radny Sokół myśli już o wyborach i stanowisku prezydenta. Czy wzrost niechęci do Pani Prezydent i walki koalicyjne zakończą się wcześniejszymi wyborami?
Ponadto pojawiły się oskarżenia o cenzurowanie internetu przez dr I. Wieczorek. Chodzi o moderowanie  nieprzychylnych komentarzy. Co się dzieje w Zgierzu? Jak będzie się żyć w tym mieście za rok, dwa, trzy jeśli poziom polityki jest równy rynsztokowi?
Pęknięcie Pęknięcie Reviewed by zgierzmoimmiastem on 18:19:00 Rating: 5

4 komentarze:

 1. Poziom obecnej polityki w Zgierzu zawdzięczamy Wieczorkowej i PiS-owi. Proszę zauważyć, że najpierw "Młynarze ze Zgierza" obrażali ludzi, a obecnie dr. Prezydent na łamach ITZ twierdzi, że wokół niej są sami podli ludzie. Propaganda sukcesu (monitory w autobusach) i kneblowanie opinii publicznej (cenzura WZ i TV Centrum) uzupełniają obraz władzy, która nie liczy się z mieszkańcami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie poddawajmy się paranoii, gdyby władze Zgierza nie liczyły się z mieszkańcami to nie było by konsultacji. Przynależności partyjnej także bym nie przeceniał, liczą się kompetencje i gotowość do rozmów, nie dramatyzujmy, trzeba rozmawiać i nie ma co się zanadto obrażać,więcej asertywności życzę i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecież nie było konsultacji w najbardziej ważnych sprawach; spalarnia, ceny śmieci, ceny wody. Myślisz, że PiS jest gotów do rozmów? Władza nie rozmawia, władza produkuje ITZ, który lży z opozycji. Asertywnie mówię - nie! - tej władzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli wg Was Pani Prezydent to taka mała "dyktatorka"? W jej decyzjach można to zauważyć mimo, że na spotkaniach jest inaczej...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.