Pęknięcie

Zawrzało! Po spotkaniu z mieszkańcami ws. cen śmieci raczej nie ma co się spodziewać reelekcji Pani Prezydent. "Konsultacje" trwały ponad 3 godziny. Na sali zgromadziło się ponad 300 osób. W zdecydowanej większości byli to właściciele domków jedno/wielorodzinnych.
Od samego początku na sali było gorąco-dosłownie i w przenośni. Emocje od razu dały się we znaki, niestety. Brak przygotowania ze strony władz i wulgarność wypowiedzi zgromadzonych spowodowały, że spotkanie przypominało walkę.
Ceny zaproponowane przez Panią Prezydent czyli 10 zł. za segregowane śmieci i 15 zł. za niesegregowane są jednymi z najwyższych w województwie. Niestety nie potrafiła pokazać podstaw obliczeń. W odpowiedzi słychać było, iż to są tylko koszta proponowane, a wszystko okaże się po wyłonieniu firmy z przetargu. Na sali nie było polityków koalicji(ponoć na końcu siedział p. Gajda). Fakt ten oddaje prawdziwy stosunek rządzących w stosunku do mieszkańców. Nawet w samej koalicji iskrzy. PiS ulega wewnętrznym podziałom, a radny Sokół myśli już o wyborach i stanowisku prezydenta. Czy wzrost niechęci do Pani Prezydent i walki koalicyjne zakończą się wcześniejszymi wyborami?
Ponadto pojawiły się oskarżenia o cenzurowanie internetu przez dr I. Wieczorek. Chodzi o moderowanie  nieprzychylnych komentarzy. Co się dzieje w Zgierzu? Jak będzie się żyć w tym mieście za rok, dwa, trzy jeśli poziom polityki jest równy rynsztokowi?
Pęknięcie Pęknięcie Reviewed by Krzysiek Skowroński on 18:19:00 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.