Willa

Kilka tygodni temu do biura Posła Artura Dunina zgłosił się mieszkaniec "kamienicy" przy ul. Piotra Skargi. Znajduję się ona w głębi, kilkadziesiąt metrów od drogi, przy skrzyżowaniu z ul. Łęczycką. 

Starszy, schorowany Pan poprosił o pomoc. Dom, w którym mieszka grozi zawaleniem. Podczas deszczu woda leje się przez sufit. Nie ma również łazienki, toaleta odbywa się w misce z wodą w pokoju. Zimą dogrzewa się piecykiem elektrycznym ponieważ komin jest w katastrofalnym stanie.
Wodę dostarcza mu opiekunka socjalna. Nieczystości wylewa do beczek, które zorganizowała Straż Miejska we wrześniu. Wcześniej jedyna możliwością były "krzaki".
Ten starszy Pan cierpi na zwyrodnienie kręgosłupa, początki Parkinsona oraz problemy neurologiczne. Do tego wszystkiego dwa stany przedzawałowe.
Sprawą zainteresowała się zgierska telewizja. Dziennikarze nakręcili reportaż. Zdjęcia są drastyczne. Trudno pojąć, że w XXI wieku, obok budynków biurowych stoją takie "wille". Zwracał się do nadzoru budowlanego aby ten uznał lokal za niemożliwy do zamieszkania. Mógłby wówczas liczyć na mieszkanie socjalne. Niestety bez odzewu.
Urzędy odprawiają Pana Bolesława Dondera z kwitkiem udzielając prowizorycznej pomocy.
Pełny reportaż p. Moniki Gering znajdziecie:
http://www.youtube.com/watch?v=RgRh8CaQqMg
Oraz program "Gość tygodnia" z dyrektor MOPS w Zgierzu Ewą Lesiak
http://www.youtube.com/watch?v=ou6VMZBrCe4

Na szczęście, z informacji, które udało mi się ustalić już we wtorek Pan Bolesław Donder przeniesie się z ruiny do Domu Opieki Społecznej przy ul. Chełmskiej.
Willa Willa Reviewed by zgierzmoimmiastem on 22:39:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.