Kto na Przewodniczącego?

Ostatnia XXX sesja Rady Miasta odbywała się w nerwowej atmosferze. Za tydzień będzie kolejna. Warto zatem przypomnieć pewne ważne wydarzenie.
O działaniach opozycji rozmawiam z p. A. Frachem

  • Dlaczego Klub Radnych PO zdecydował się wnieść wniosek o odwołanie dotychczasowego Przewodniczącego Rady Miasta?


Według nas sesja ta była kuriozalna. W porządku obrad był zaplanowany punkt na temat podniesienia opłat za wodę i ścieki. Radny Wężyk z klubu Jerzego Sokoła zaproponował zdjęcie tej pozycji z obrad. Oznacza to pozbawienie mieszkańców i radnych możliwości zadawania pytań w tak ważnej sprawie. My jako radni chcieliśmy się dowiedzieć jakie są koszta spółki, ponieważ to one wpływają na ceny usług. 
Na zadane przeze mnie pytanie o finanse Wod-Kan'u Pani Prezydent odpowiedziała, że "nie studiowała tego wydziału". Jest to zdumiewające. Pani Prezydent zasiada w Radzie Nadzorczej tej spółki, podjęła się tego zadania, pobiera wynagrodzenie i dlatego powinna wiedzieć jakie są koszty spółki i co sprawiło podwyżkę cen. 
Jestem rozczarowany odpowiedzią Pani Prezydent,dr ekonomi Iwony Wieczorek. 
Co do Pana Przewodniczącego, jego zachowanie było niewłaściwe. Nie powinien brać udziału w dyskusji za to ją odpowiednio prowadzić. 

  • Skąd pomysł powołania Pani Agaty Grzelak- Makowczyńskiej  ? 
Sądzimy, że Pani Agata Grzelak- Makowczyńska będzie odpowiednią osobą na to stanowisko.  Uważam również, że gdy my jako PO ją poprzemy zrobi to samo PIS  i w rezultacie będzie nowy Przewodniczący. 


Zachęcam do obejrzenia programu "Gość Tygodnia" Telewizji Centrum, w którym wystąpili
Pan Przewodniczący J. Komorowski oraz radna Beata Świątczak.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J1OD6rhnzs8
Kto na Przewodniczącego? Kto na Przewodniczącego? Reviewed by zgierzmoimmiastem on 23:13:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.