'Niepełnosprawny Zgierz" cz. II

Dziś druga część relacji z akcji "PRZESTRZEŃ PUBLICZNA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH"
O wrażeniach i emocjach opowiedzą uczestnicy.

Piotr Wilenczyc, licealista stwierdził, że "gdyby nie pomoc innych, jazda wózkiem byłaby niemożliwa".
Dodał również, że infrastruktura, głównie chodniki "wprost uniemożliwiają poruszanie się po mieście".
Na pytanie "Co należałoby zmienić?" odpowiada, że "przede wszystkim stan chodników, chociażby je wyrównać w najbardziej dramatycznych miejscach oraz podejście pełnosprawnych do niepełnosprawnych"

Jedna z dwóch przybyłych radnych, Justyna Zielińska zauważa, że "była to dobra akcja, która umożliwiła osobom zdrowym wczuć się w sytuację niepełnosprawnych na wózkach. Szkoda, że moi koledzy z Rady nie przyszli i nie przekonali się o występujących trudnościach w przestrzeni." 
Podkreśla również, iż Urząd Miasta regularnie wyznacza jakieś środki na poprawę infrastruktury, niemniej jednak zapotrzebowania nie raz przewyższają możliwości finansowe. 

Natomiast moja współuczestniczka, redaktorka Radia Zgierz, Patrycja Malik zwraca uwagę na reakcję ludzi. "Znalazły się osoby, które mówiły - tacy zdrowi, a na wózkach inwalidzkich, lub Pani ten wózek w ogóle nie pasuje. Zdarzali się także ludzie, którzy wysiadali z samochodu na środku skrzyżowania by pomóc osobie na wózku inwalidzkim. "
Cieszy się również z odzewu przybyłych gości. "Radna Palmowska z przejęcia popłakała się.Powiedziała, że domyśla się jak ciężko jest być niepełnosprawną na co dzień.  Dla mnie to był znak, że akcja uzyskała swój cel jakim było naświetlenie władzom miasta sytuacji osób niepełnosprawnych.

Ja osobiście, jadąc wózkiem ulicami Rembowskiego i Narutowicza doświadczałem pomocy wtedy gdy jej potrzebowałem. Jestem jednak świadom, że nie zawsze jest tak różowo, aczkolwiek myślę, iż odpowiednia praca nad społeczeństwem przyniosłaby zmiany na lepsze. 
'Niepełnosprawny Zgierz" cz. II 'Niepełnosprawny Zgierz" cz. II Reviewed by zgierzmoimmiastem on 22:21:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.