Cięcia

Koniec roku tuż tuż. Co za tym idzie samorządy przygotowują się do planowania budżetu. Starostwo Powiatowe w Zgierzu już takie prace rozpoczęło. Niestety, nie jest za różowo
Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Deficyt sięgnie 6 mln złotych. Cięcia już są. Z 30 pracowników, czterech poradni psychologicznych prowadzonych przez Powiat zwolnionych zostanie 9 pedagogów. "Plusem"(jeśli można to tak nazwać) jest to, że te 9 osób zostało już o tym powiadomione . Mają czas do 1.09.2013 na znalezienie nowej pracy. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość ponieważ kolejki na pewno ulegną wydłużeniu
Druga sprawą jest przekształcenie PZOZ w spółkę prawa handlowego. Niektórzy sądzą, że jest to krok do prywatyzacji Zakładu. Jednak jak twierdzi p. Krzysztof Kozanecki, władze Starostwa o tym nie myślą. Chcą  sprzedać nawet 20% udziałów pracownikom, aby ci mogli czuć się bardziej odpowiedzialni za jej działanie.
Jeśli jesteśmy już przy instytucjach prowadzonych przez Powiat trzeba wspomnieć o MDK w Zgierzu.
Niestety nie ma co liczyć na to, aby Starostwo dołożyło pieniędzy na jego działalność. P. K. Kozanecki zasłania się granicami subwencji, w których musi się zmieścić.
Nie ma co marzyć również o współpracy Powiatu z Miastem bowiem to drugie ciągle milczy i nie widać przesłanek do końca kadencji by to się zmieniło.

Cóż, przyszłość nie rysuje się zbyt optymistycznie. Ale pamiętajmy! Wszystko ma swój początek jak też koniec.
Cięcia Cięcia Reviewed by zgierzmoimmiastem on 15:30:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.