Stacja Zgierz-Północ - fotoreportaż

Ostatnimi czasy dość głośno jest o budowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jej budowa oznacza wymianę torów, zakup nowych składów i remont starych, zdewastowanych dworców. Przykładem może być stacja Zgierz-Północ. Właśnie o niej chciałem napisać. Podczas ostatniego spaceru po okolicy zrobiłem kilka zdjęć, na których widać efekty prac. Warto dodać, że roboty trwają od dobrych kilku miesięcy, a końca nie widać. Obok "zabytkowego" budynku znajduje się parking na 13 samochodów. Niestety bez oświetlenia. Z rozmów prowadzonych z pobliskimi mieszkańcami wynika, że ten teren do bezpiecznych nie należy, dlatego też w ich odczuciu lampy i monitoring powinni tutaj zaistnieć. Pasażerom brakuje dobrego wejścia. Prowizoryczne "przejście" jest nie do pokonania przez osoby np. na wózku czy z bagażami. 
Okoliczna ludność z Proboszczewic  i Osiedla 650-lecia skarży się również na brak przejścia z jednej na drugą stronę. Peron jest dość wysoki i praktycznie niemożliwy do pokonania.
Na koniec, prywatnie dodam, że jestem zatrwożony postępem prac, którego w sumie nie ma,m a jeśli jest to jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Aby nie tracić nadzieję w odnowę stacji spointuję to przysłowiem: pierwsza jaskółka wiosny nie czyni. Może i tym razem niedociągnięcia w połowie prac nie świadczą o robociźnie "po łepkach". Miejmy taką nadzieję.
Parking na 13 pojazdów wśród drzew.
Bez monitoringu i latarni.
Miejsce na jedyną
wiatę przystankową.
"Przejście" dla pasażerów.
Tak się komponuje "zabytek"
podczas prac remontowych.Stacja Zgierz-Północ - fotoreportaż Stacja Zgierz-Północ - fotoreportaż Reviewed by Krzysiek on 01:02:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Oczywiście "zabytek" pozostanie ;/ niestety Polska absurdem stoi.

    OdpowiedzUsuń
  2. chyba miejsca po zabytku, ale o czym my gadamy polska to kraj ,,absurd" więc nie ma o czym gadać

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.