Łódź, marna z niej łódka

Łódź, miasto graniczące ze Zgierzem od południa. Największe w województwie, trzecie w Polsce. Niestety, zarządców ma dość niszowych. I tu mamy wspólny mianownik. Mimo, że nas wiele łączy, włodarze obu stron mają to, kolokwialnie mówiąc, gdzieś. Odkąd nastała Pani Zdanowska(Zdana), a u nas Wieczorek(Caryca) mam wrażenie, że spotkały się dwie wrony na linii i próbują coś wykrakać. Jedna miasto chce sprzedać, co się udaje, druga zaciera ręce jakby zobaczyła napoje wyskokowe.
Przekleństwem aglomeracji łódzkiej jest brak GOSPODARZY.  Zdana  i Jej Carska Mość nie widzą chyba powodu aby rozwijać swoje grody i statki. Szkoda...
Do meritum.
Ostatnio coraz bardziej słyszymy o zawieszeniu, a wręcz likwidacji linii 46.
Od 1 kwietnia MPK Łódź przejęła MKT i TP. Od tamtej pory, bynajmniej na trasie Łódź-Ozorków są jakieś problemy. Non stop usterki, spóźnienia bądź zupełny brak tramwaju, dziwaczne i niezbyt dobre rozwiązania biletowe. . .
Dziwi mnie fakt, że jeśli ktoś oddaje komuś wszystko co ma, nie powinien do tego jeszcze dopłacać. Co mam na myśli? Otóż Zgierz, Ozorków i gminy tychże miast płacą łódzkiemu przewoźnikowi pieniądze i mają jeszcze troszczyć się o stan torowiska.
Ta sytuacja dla mnie jest tak absurdalna, głupia, aż niezrozumiała. Łódź dostaje regularnie kasę od gmin oraz wpływy z biletów i NIE STAĆ JEJ chociażby na doraźną naprawę torowiska?
Czuję się jakby ktoś pluł mi w twarz i mówił, że pada deszcz!
Czemu administratorzy nie potrafią się dogadać? Przecież dobra komunikacja to jeden z czynników rozwojowych.
Najwidoczniej "kapitanica" Zdana i Caryca Iwona I tego nie wiedzą.

PS. Zdaję sobie sprawę, że one osobiście nie ustalają takich rzeczy bo od tego mają ludzi. Ale z drugiej strony, nie widzieć  istotnych problemów, które dopadają tą część aglomeracji trzeba być naprawdę ślepcem.

Podaje linki, do których warto zajrzeć i poczytać:

http://ezg.info.pl/index.php/zgierz/1206-czy-linii-46-grozi-likwidacja

http://www.mmlodz.pl/421837/2012/8/7/tramwaje-na-linii--przestana-jezdzic?category=drogowe
Łódź, marna z niej łódka Łódź, marna z niej łódka Reviewed by Krzysiek Skowroński on 21:41:00 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.