O meczu w tle:)

Dziś o 17.00 w ogrodach MOK przy ul. Mielczarskiego 1 odbył się mecz charytatywny z okazji zakończenia akcji "Paka dla Uczniaka". Po raz drugi z rzędu wygrała drużyna Artystów (30:28). Politycy pomimo prowadzenia w drugim secie nie zdołali się obronić. Walka była w miarę wyrównana.
Na wydarzenie przybyła również Pani Prezydent, życząc wszystkim sportowej rywalizacji. Obejrzała pierwszy set po czym (pewnie do obowiązków) wyszła wraz ze swoim zastępcą.
To co mnie osobiście zdziwiło to frekwencja mieszkańców.
Myślę, że jako zgierzanie słyniemy z wiecznego narzekania na brak wydarzeń w mieście.
I to jest wyraz najczystszej hipokryzji. Podziwiamy ościenne gminy, a jeśli już ktoś, coś zorganizuje w Zgierzu to, to zwyczajnie "olewamy". Przykre, ale prawdziwe. Nie mówię, że były dwie czy trzy osoby, bo wg. mnie liczba wynosiła koło pięćdziesięciu. I to mnie po prostu, najnormalniej w świecie wkurza.
Lepiej usiąść w fotelu i paplać. Cóż, tak nam na razie pozostanie...chyba.
Szukajmy informacji w Internecie, czytajmy afisze na słupach, słuchajmy lokalnych mediów, po prostu zacznijmy wyrażać swoje zainteresowanie "Naszą mała Ojczyzną".
A już zupełnie na koniec, Miasto lepiej powinno się zaopiekować terenem MOK. Placówki kulturalne robią najlepszą promocję miastu, należy im się wsparcie !