"Inicjatywa 516"

Ostatnio głośnio zrobiło się o "Inicjatywie 516". Co to takiego? Kto ją organizuje i dlaczego?
Na stronie akcji czytamy, że działanie ma na celu wprowadzenie wprowadzenie w Zgierzu INICJATYWY UCHWAŁODAWCZEJ DLA MIESZKAŃCÓW.
Pomysłodawcy czyli Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz, Fundacja "Twórczy Aktywni", Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EZG, Stowarzyszenie Samorządowe "Zgierski Samorząd" oraz dwoje radni A. Mięsok i J. Zielińska dążą by Zgierz dołączył do takich miast jak Warszawa, Toruń czy Sopot i wiele innych.  
Chcą aby mieszkańcy wzięli sprawy we własne ręce. Myślę, że to BARDZO DOBRZE! Zamiast siedzenia i marudzenia na wszystko i wszystkich można wówczas coś zmienić dzięki sobie. Spowodować, że miasto będzie bardziej przyjazne. Ja akcję osobiście popieram bo demokracja to GŁOS LUDU.
Poniżej załączam link do strony, na której można zapoznać się z projektem.

http://inicjatywa516.blogspot.com/
"Inicjatywa 516" "Inicjatywa 516" Reviewed by zgierzmoimmiastem on 15:41:00 Rating: 5

3 komentarze:

 1. Dzięki za wspomnienie :)

  Jedna rzecz, gwoli wyjaśnienia. To, o czym pisałeś jako o inicjatywie społecznej, to inicjatywa lokalna, czyli propozycja mieszkańców by zrobić coś wspólnie z miastem na zasadzie "partnerstwa". I to w Zgierzu szczęśliwie wreszcie funkcjonuje, po wielu latach starań, choć samorząd ma obowiązek to wprowadzić...

  Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza zaś to możliwość przedkładania przez mieszkańców projektów uchwał, które później są głosowane przez Radę. Nie jest to obowiązkowe, stąd "władze" niechętnie chcą to wprowadzać.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. OK, dzięki :)
  Trzeba to rozróżniać, bo jeszcze później ktoś z "władzy" stwierdzi, że przecież już inicjatywa w Zgierzu jest ;)
  Pozdrawiam, AS

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.